Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töriből vagy magyarból tegyek...

Töriből vagy magyarból tegyek emeltet?

Figyelt kérdés

2017-ben fogok érettségizni. Olyan irányba mennék, ahol felvételi tárgyként a magyar és a töri számít bele. Nekem az eredeti célom az volt, hogy a kettő közül töriből tegyek emeltet, mert több ember tapasztalata alapján a magyar emelt szinten valami baromi nehéz, azt csak azok válasszák, akiknek a magyar a mindenük. Továbbá még azért is a törit választottam volna, mert magát a törit nagyon szeretem és (nem dicsekedésként, de) az elmúlt 2,5 évben töriből szinte csak 5-seim voltak. Ám hétfőn a tanárunk beszélt nekünk a 17-es változtatásokról és kijelentette, hogy a töri emeltet 17-re baromira megfogják nehezíteni, ugyanis több lesz benne a forrás-statisztikás anyag (ez még hagyján)továbbá állítólag emelten majd a magyar-egyetemes esszén kívül kell majd még írnunk egy un. KOMPLEX FOGALMAZÁST, ami állítólag baszott nehéz, mert nagyon-nagy széleskörű tudásra van szükség. Még a héten fel is mentem az ofi.hu-ra és amikor megláttam a "leendő" témákat, csoda h egyáltalán az ülésemben "maradtam" az ijedség miatt, ugyanis olyan összehasonlító témák voltak benne, amelyeket még egy neves történész se tudna könnyen megoldani. A másik meg az, hogy állítólag már az újfajta könyvekből fogják kérdezni az anyagokat (ami persze tele van mutyizásokkal), mi pedig a hagyományos Szárayból tanulunk és az oktatási központ kijelentette, hogy (még ha jók is az infók, de) nem fogja majd elfogatni az írásbelin, ha nem az új tankönyvekből szedjük majd ki a tudásunkat. Most baromira bevok "szarva", mert eredetileg arról álmodtam, hogy a töri emeltet igyekszem legalább egy 90%-ra megcsinálni, de ezek után már annak is örülök, ha épphogy megvan a 60 (amitől 5-ös emelten). Viszont, ha tényleg beválallom a "harcot", akkor már a téli szünettől kezdve keményen el kell készülnöm, hogy sikeres legyen az emelt.

Magyarral kapcsolatban viszont azt, hogy abból közepet terveztem, mert úgy átlagosan jó vagyok abból is, de emeltet nem hinném, hogy rendesen megtudnék csinálni.


Éppen ezért vagyok naqy bajba! Ha magyarból teszek emeltet, akkor 100%, hogy nem fog jól sikerülni.

Viszont ezek után, ha töriből tennék mégis, akkor meg az nem jön össze, pedig abból meglenne minden képességem.

Ezek után egyertelmű, hogy tökmindegy melyikből teszek emeltet, az már előre garantálva van, hogy rossz lesz!

Ha magyarból akkor eleve, ha töriből, akkor meg az új intézkedések miatt.

DE ÉN NEM ADÓM FEL!!!! 1,5 év van még az érettségiig, de most a téli szünetben majd lesz rá bőven időm és akkor a családommal leülök majd és alaposan átbeszéljük a dolgokat. És ha megszületett a döntés, akkor abból az adott tárgyból januártól kezdve KEMÉNYEN fogok készülni (ha kell, még a "szabad" hétvégeimet és a nyarat is feláldoznám rá) hogy az érettségit sikeresen tudjam teljesíteni, hiszen nekem vannak céljaim!


Tudom h erősen hosszú a szövegen, de a leírtak alapján ti mit választanátok? Töri vagy magyar?


Továbbá akinek van tapasztalata, az nyugodtan írja le mert a sok infó hasznosan fog jönni! :)


Nagyon szépen köszönöm!



2015. dec. 4. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 2015-ben érettégiztem. Vaciláltam, hogy töriből tegyem és ne magyarból, de végül maradt nekem a magyar


Életem egyik legnagyobb hiábja volt.

Lehet, hogy nehezítenek a törin, de a magyar emelt nagyon lutri, és mellé lehet vele fogni rendesen, függ a javító-tanártól is, hogy éppen milyen kedve van, szimpi vagy-e neki az írásod alapján stb.

A szóbeli mondjuk magyarból szeirntem korrektebb mint töriből. (A szóbelim max pontos lett, az írásbelim 100/65 úgy, hogy OKTV országos döntős voltam..)


Szóval szerintem maradj a törinél. Az új rendszer szerinti anyagot próbád meg bevágni és gyakorold az esszéket. De ami a legfontosabb: ha neked nehéz lesz az új fajta érettségi, akkor a többieknek is és mivel a ponthatár tőletek függ, ezért ha mindent megteszel, hogy jól sikerüljön, akkor nem fog kifogni rajtad.

2015. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"nem fogja majd elfogatni az írásbelin, ha nem az új tankönyvekből szedjük majd ki a tudásunkat" Ez butaság. Én nem sűrűn nyitottam ki anno a Szárays könyvet, csak a saját történelmi olvamsányaimat használtam és 90% lett. A kerettanterveket olvasd el, azokat a fogalmakat, dátumokat, eseményeket, topográfiát stb kérdezhetik, ami ott szerepel!
2015. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!