Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol-magyar tanári szakról...

Angol-magyar tanári szakról vélemények, tapasztalatok? ELTE, Károli vagy Pázmány Péter?

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
A Pázmányon jó az angol.
2015. dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bővebb választ kérhetnék, esetleg? :)
2015. dec. 11. 17:14
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Bővebb kérdésre kapsz bővebb választ is.
2015. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, legközelebb majd odafigyelek rá :)
2015. dec. 11. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Ja, azt hittem, most szeretnél többet tudni, azért kértem, írd le konkrétan, mire vagy kíváncsi.

De akkor nem erőltetem.

2015. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-s elsőéves vagyok, igaz, csak az egyik szakom stimmel, mert nem angolos vagyok. Viszont sok magyar-angolos ismerősöm van, akik nagyon szeretik. Saját tapasztalatból azt tudom mondani, hogy a magyar tényleg nagyon jó. :) Talán nincs is olyan ismerősöm, aki ne szeretné... A másik két egyetemet nyilván nem tudom megítélni, csak hallomásból. De szerintem egyáltalán nem igaz az, amit az ELTE és a Pázmány közötti különbségnek szoktak felhozni, hogy az ELTE kevésbé gyakorlatias. Angolon pl. elég sok nyelvgyakorlat van és magyaron is vannak kevéssé elméleti órák.

Sok sikert a választáshoz. Az ELTE-n január 16-án lesz a BTK-s nyílt nap, arra esetleg érdemes lehet eljönnöd.

2015. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Angolon pl. elég sok nyelvgyakorlat van"


+ A Pázmányon is van 10, de lehetne 20 is, akkor sem attól lenne gyakorlatiasabb. Én azt tudom, hogy a Pázmányon már a szakterületi csoportos gyakorlat előtt is kell egy órát tartani iskolában, és a szakmódszertanon rengeteg mikrotanítás van. De még az üzleti angolt is úgy kérik számon, hogy kell egy mikrotanítást tartani, ahol másokat tanítunk meg üzleti szakszavakra. Ettől gyakorlatiasabb valami. Nem mondom, hogy az ELTE-nél gyakorlatiasabb, de mindenképp tisztázni kellett egy félreértést.

2015. dec. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. dec. 29. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!