Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elég lesz 360 pont magyar szakra?

Elég lesz 360 pont magyar szakra?

Figyelt kérdés

államilag támogatottra

Elte, Károli vagy Pázmány


Tavaly nagyon kevés volt, 300 alatt, de előtte meg 400 pont körül voltak.



2014. jan. 20. 22:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez csakis azon múlik, hogy a többi jelentkezőnek milyen pontszámai lesznek, illetve, hogy hány államilag támogatott hely lesz.

Tavaly 295 pont volt, kicsit téptem a hajam, mikor megláttam, holott a belem kidolgoztam a jó magyar emeltért, erre kiderül, hogy kb. lepkefingnyi tudással is be lehetett volna kerülni. Mondjuk látszik is, kik azok, akiknek kevés pontja lett..

2014. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Eltén 160 a keret, Károlin 40, szóval több, mint amennyi embert tavaly felvettek.

Most is kötelező az emelt, és sok ember nem jön sima magyar szakra, inkább tanárira.

Tudom, hogy mitől függ a ponthatár, de jelentősen több vagy kevesebb nem nagyon szokott lenni.. Én úgy gondolom, hogy elég lesz, de jó lenne egy kis biztatás, mert be vagyok sz*rva kicsit :D

2014. jan. 20. 23:52
 3/15 anonim ***** válasza:
De ez már tuti, hogy ennyi pontod lesz, vagy csak sacc?
2014. jan. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
tuti, tavaly érettségiztem
2014. jan. 21. 03:11
 5/15 A kérdező kommentje:
egyébként pontosan 362
2014. jan. 21. 03:11
 6/15 anonim ***** válasza:
Valamiért kétlem, hogy tavaly a jelentkezők száma és eredménye határozta meg a ponthatárokat. Országosan szinte minden egyes szakon alacsonyak voltak a ponthatárok, például japán szakra, ami 2012-ben még minimum 400 pontot követelő népszerű szak volt, 2013-ban be lehetett jutni 240 körüli ponttal. Márpedig 240 pontja eleve nem lehet egy nyelvszakra jelentkező egyednek, mert nyelvszakra kötelező az emelt szintű nyelvérettségi, ami rosszabb esetben is 300-ra felviszi az egyén pontjait. Szerintem 2013-ban a jelentkezőknek akartak kedvezni, ez is valami politikai csel lehetett arra, hogy a fiatalok ne akarjanak tömegesen külföldi egyetemeken tanulni, mert tény, hogy nagyon sok fiatal már külföldi továbbtanulásban gondolkodik, tehát még diplomaszerzés előtt lelépne az országból - és miért jönne vissza?
2014. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

kétlem, hogy így lenne

mindig a jelentkezők pontszáma határozza meg a ponthatárt, különben az egyetemek vagy túl sok vagy túl kevés gyereket vennének fel

emelt magyar érettségi nagyon nehéz, és tanárképzés miatt sokat nem oda jelentkeznek, plusz látható az oda jelentkezők átlagpontszáma is, ami 350-360 körül volt tavaly

ezekre a 240 pontos szakokra azért lehetett ilyen kevés, mert felvettek mindenkit, aki első helyen jelölte

ki van mindig írva, hogy mennyi embert vesznek fel, és ez nem változott idén

2014. jan. 21. 20:38
 8/15 A kérdező kommentje:
ja, és kötelező emelt érettségit vezettek be, és azt is meg lehet írni kettesre, ami nem húzza a pontokat 300 felé
2014. jan. 21. 20:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy tud az állam variálni a férőhelyekkel. Tavaly elvileg 80 embert vettek fel ELTE BTK magyarra, ahhoz képest kb. 120-an vagyunk. Ha nem többen. Az egyetemeknek az a jó, ha minél több államis diákjuk van.
2014. jan. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

ja, és az nekünk is jó :D

viszont a pontokat nem az állam variálja (kivéve azt a 16 szakot)

évről évre egyre kevesebben jelentkeznek felsőoktatásba, ami szintén jó, már nekünk, akik jelentkeznek

2014. jan. 21. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!