Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet csúszok az egyetemen...

Lehet csúszok az egyetemen egy évet! Valaki volt ilyen helyzetben? Nagyon elkeseredett vagyok, a sírás határán.

Figyelt kérdés

nem akarok konkrétumokat írni, mert több szaktársam is szokott itt lenni. a lényeg,hogy a szakom egyik legfontosabb tantárgyából 2 zh volt. még nem tudom az összesített eredeményt, de valószínű 1-2 ponttal lecsúsztam a kettesről. 1 javító lesz, ha az nem sikerül 1 évvel később végzek.. csomó tárgyat nem tudok majd felvenni következő félévben.

de még nincs hír arról hogy megbuktam -e és mikor lesz a javító ha igen.

de rettenetesen félek,hogyha javítóznom kell a stressz miatt nem jut majd eszembe semmi:S

ebből a tárgyból az érettségim majdnem hibátlan lett. (97%) most a kettesért imádkozok..sajnos nagyon nehéz volt a zh hiába készültem sokat.. nyilván a következőre ha menni kell még többet készülök.

de rettenetesen érzem már most magam. egy lúzer vagyok aki már az első félév végén nem tud teljesíteni. ráadásul a családom nem igazán jártas egyetem terén, a négyes félévi jegyeimre is meresztgették a szemüket hogy miért nem ötös. uhh nem is tudom mit szólnának ha megbuknék. amúgy a többi tárgy jól ment eddig, de még vannak hátra vizsgák. ettől a tárgytól paráztam egész évben és joggal :S

amúgy mondtam a családnak hogy rosszul sikerült, de nem vettek komolyan mert eddig ugye 12 évig kitűnő voltam, sztem el se hiszik hogy most nem megy valami.

de nem is a család része miatt aggódok. nagy törés lenne már az elején csúszni.

ti hogyan éltétek meg a hasonló helyzetet?


2015. dec. 18. 10:14
 1/9 A kérdező kommentje:
amúgy nehéz szak,nehéz egyetem, ha ez számít.
2015. dec. 18. 10:15
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan voltak már így. Annyira nem gáz. Tanulj és ne stresszelj, menni fog.
2015. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj manapság az megy meseszámba, ha valaki időben be tudja fejezni. :D Ezen ne stresszelj egy kicsit több időd van míg elkezded a dolgozó életet. :D
2015. dec. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a jó oldalát, ha buksz és nem tudsz túl sok tárgyat felvenni, akkor lenne időd dolgozni.


Egyébként igen, más is volt már a világtörténelemben ilyen helyzetben, hogy csúszott :D

2015. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várom el, hogy még örülj is neki, de ez az elején sokkal természetesebb, mint később.
2015. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi 4# :D

amúgy talán azért is csalódott vagyok, mert nem hittem volna hogy ez velem is megtörténik. sokat hallottam már erről,hogy mennyien csúsznak,de őszintén szólva magamban azt hittem én leszek az egyik legjobb az évfolyamon, meg majd kapom a tanulmányi ösztöndíjat.(mert általánosban és a gimiben a legjobbak között voltam)

erre kiderült hogy nagyon sokan nálam sokkal mélyebb, jobb háttértudással jöttek.. esetleg egy másik hasonló szakról jelentkeztek át. de inkább az évfolyam végén kullogok tudásban,mondjuk úgy


mindegy szóval nagyot koppantam. de még bízok benne,hogy sikerül a tárgy. szeretnék nagyon időben végezni.

amúgy vannak ezen a tárgyon nálunk többen felsőbbévesek közül is.

2015. dec. 18. 11:37
 7/9 A kérdező kommentje:

most ez elég egositának tűnhet. de tényleg magabiztosan kezdtem a szeptembert.

most meg csalódott vagyok , de nagyon

2015. dec. 18. 11:38
 8/9 anonim ***** válasza:

figyelj kérdező ha nem sikerül van pót zh 1 minmum ha az se menne van gyak/ alpót 1-2 alkalomnak lenni kell szóval ne parázz rá ,még bőven van lehetőség. ha más útnincs kárs rektorival egy javitási lehetőséget...

én egy rajzolós műszaki feladattal voltam így na azt még be se lehet tanulni ott a pontosság nagyon számított(ép utolsó előtti félévben voltam al-ért) de meglett végül neked is sikerülni fog.

2015. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kérsz*
2015. dec. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!