Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iszonyatosan parázok a záróviz...

Iszonyatosan parázok a záróvizsgától, meg fogok bukni?

Figyelt kérdés
Mérnöki szakra járok (BME) és későn kezdtem el készülni, konkrétan ma. A záróvizsga a felvételi miatt január elején, szilveszter után pár nappal lesz. 90 tételem van amiből 50 megvan kidolgozva a maradékot nekem kell. Azzal kezdtem hogy kidolgozom ami nincs meg. Úgy terveztem hogy 10 tétel / nap és úgy számoltam hogy amit kidolgozok, azt aznap meg is tudom tanulni. A mai adagnak kidolgozásának a felénél tartok még csak, és már pánikroham tört rám, hogy lesz ez meg? Úgy számolom, hogy 100-150 oldal lesz a teljes kidolgozásom a végére. Tudom hogy ezt egyesek egy este alatt megtanulják de nekem nem megy, ráadásul sok mindent érteni is kellene, nem csak bemagolni. Nagyon bepánikoltam, ömlik rólam a víz, segítsetek :'(

2015. dec. 23. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell izgulni, valószínűleg azért a tételek többségéhez egy-két mondatot kidolgozás nélkül is el tudsz mondani, hiszen egyszer már levizsgáztál ezekből. Amúgy felesleges izgulni, nagy ritkán előfordul, hogy valaki megbukik a záróvizsgán, de félév múlva újra megpróbálhatod minden további nélkül.
2015. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Az sem segít a helyzeten, hogy drága faterom rákezdett a magyarázásra. Persze elvárja, hogy jöjjenek a jó eredmények, viszont közben pofázik, hogy nem kéne fennmaradni sokáig, menjek el nagyszüleimhez, menjek főzni, miért nem vagyok a családdal. Persze öcsém, aki nem csinál semmit kb nincs megszólva sosem. Neki jóhogy van mindenre szabadideje. Előre érzem, hogy ki fogok borulni, és az csúnya lesz.

2015. dec. 24. 09:58
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Aki nem hagy tanulni, azt sz*rd le. Most még az alvást is hanyagolnod kell, ez ilyen. Vagy elhalasztod fél évvel, vagy két hét múlva túl leszel rajta (rosszabb jeggyel?)...

(Jó látni, hogy a bme-sek sem az ötösre, hanem a bukás elkerülésére hajtanak.) :D

2015. dec. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
tedd bele, amit tudsz, akár mondj le a karácsonyról meg az újévről, de ne parázz. ritka, hogy záróvizsgán valaki megbukjon, még a bme-n is, ha valamit tudsz nyögni, már egy kettest legalább adnak.
2015. dec. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Eddig mindenem 4-5-ös lett. Az a baj hogy sok tételről most hallok először, (nem azért mert nem tanultam rendesen, azért mert egyszerűen nem volt róla szó, senki nem kérte ezeket számon). De haladok,haladok 40 tételnél járok, kicsit bele kell húzzak, vagy az utolsó 5-10-re nem lesz időm (kivéve ha nem alszok vizsga előtt). Köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 28. 17:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor ne aluggy, kínosabb lenne ha egy szót sem tudnál az adott tételből.

Vagy a maradékot kisebb részletességgel vedd át.

2015. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló gondokkal küszködök és én is besokalltam a tételek mennyiségétől és nehézségétől, de ez sajnos ilyen, még van pár napunk. Elvileg az utolsó néhány napban fog a legjobban az agy és akkor hatványozottan megy a tanulás. Bízzunk benne. :)

Meg hátha szerencsénk lesz a tételhúzásnál. A lényeg, hogy hozd ki magadból a maximumot, hogy később ne bánkódj, aztán lesz ami lesz. :)


Egy szintén gépész..

2015. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Végül sikeresen vizsgáztál?
2016. jan. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Végül ötöst kaptam, kár volt izgulni. Túl részletesen megtanultam mindent, nem is engedték, hogy mindent végigmondjak.
2016. jan. 15. 17:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó neked :D
2016. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!