Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy hibát követtem,...

Nagyon nagy hibát követtem, és iszonyatosan félek a következményektől. Ti mit tennétek a helyemben? Már görcsöl a hasam. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
ma dolgozatot írtunk kémiából, de egy hetet hiányoztam suliból, betegség miatt, és csak 1 nappal a doga előtt kaptam meg az anyagot (hiába kértem korábban az osztálytársaimtól). Az igazság az, hogy nem sokat konyítok a kémiához, és ezen a jegyen múlik, hogy megbukok-e vagy sem? Egyébként 11. osztályos vagyok. Iszonyat szigorú tanárunk van, nagy bátorságot merítve odamentem hozzá megkérdezni, hogy nem-e lehetne, hogy egy nappal később írjam meg? ő erre azt felelte, hogy nem, mert már le kell zárnia.:( Otthon próbáltam felfogni, megérteni...de nem ment. Félretettem, és hajnalban újra elővettem..de semmi...feladtam. Nagyon nem akarok megbukni, ezért a padtársamat kértem meg, hogy segítsen nekem...ezért egy csoportot írtunk...és én pedig lemásoltam róla pár feladatot...szerencsére nem az egészet. Úgy tűnik, hogy helyes megoldásokat másoltam, de sajnos nem ez a lényeg, hanem, hogy én barom utoljára vittem ki a dolgozatot...nagyon nézte...és megkérdezte, hogy neked nem a másik csoportot kellett volna írnod? erre én azt válaszoltam, hogy nem, nekem ez a csoport jutott, mire megszólalt, hogy "persze, ő meg hülye". nem nagyon van ennek a tanárnak személyes kapcsolata a diákokkal, mivel egész órán csak szid mindenkit, és mindenki iszonyatosan fél tőle. már csak abban reménykedem, hogy így, félév zárás előtt annyi dolga lesz pl.: javítás, hogy fel sem tűnik majd neki. Sok firkát tettem a dogába, hogy olyan legyen mintha gondolkoztam, számoltam volna. Tudom...nagy hülyeség volt, de kérlek most ne elítéljetek, hanem segítetek. Szerintetek szólni fog? ha nekem szegezi a kérdést, akkor mit mondjak? nem szeretném bevallani...akkor elásom magam? vagy csak hogyan enyhítsem ezt az egészet? mit mondjak a tanárnak? és persze a padtársamat sem akarom kellemetlen helyzetbe hozni..nagyon gáz lenne, ha miattam szívna. Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. jan. 11. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát... meg kell tanulnunk az életben viselni a tetteink következményeit... és ennél csak nagyobb horderejű dolgaid lesznek majd felnőttként.

Jó, ha már most edzed magad az igazi megoldásokra: ha nem megy a kémia, kérj korrepetálást. Osztálytárstól, tanárodtól, magántanártól...

Nem bántani akarlak, remélem, érted. Hanem nagyon fontos, hogy a problémáinkra IGAZI megoldásokat találjunk, ne valahogy kisumákoljuk magunkat egy helyzetből, mert csak még rosszabb helyzetbe kerülünk...

2012. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hazudsz, akkor simán megbuksz.

Így meg lehet, hogy megbuksz és még kapsz valami igazgatóit is, vagy mi a szokás mostanság, és még rosszul is vagy.

De még ha meg is úszod, napokig idegeskedhetsz.

Ha behívnak az igazgatóiba, akkor mondd el az igazságot, kevesebbet kapsz, mint ha rád bizonyítják, esetleg a barátod rád vall. Mondd azt, hogy lestél a barátodról, így nem kevered bele, és vállalj te minden felelősséget.

Én egyszer fizikából buktam meg félévkor, a másodikban ötös voltam, így a végére kaptam egy hármast.

2012. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. járnék én korrepetálásra nagyon szívesen, de eléggé drága, saját zsebből nem tudnám fizetni...most jogosítvány szerzésre elment az összes pénzem amit a nyáron, meg suli időben kerestem.:( szüleimet meg nem lenne pofám ilyesmivel terhelni, de azért megpróbálok keríteni egy olcsóbb tanárt. köszönöm még egyszer!
2012. jan. 11. 16:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szövetkezz egy másik diákkal, ő segít kémiából, te meg... miből?


Vagy 3 diák: egyik a másikat kémiából, másik a harmadikat töriből, harmadik az elsőt matekból...


:)


Fel a fejjel, az élet nehéz, de az nem baj!

2012. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hát szegényem nagyon sajnállak. Én ezt a csoportkicserélős és ketten ugyanaztírós dolgot egyetlen egyszer mertem eljátszani bioszból (úgy, hogy ráadásul a tanárt nagyon bírtam és ő is engem, szóval a bizalmát is kockáztattam a dologgal). Az eredmény az volt, hogy annyira rágörcsöltem, hogy ne vegye észre a csalást, hogy nem tudtam megírni jól a dogát, pedig attól sokkal jobbra tudtam, mint amit produkáltam. Ezt tetézte, hogy az előttem lévő padsorban 2 lány ugyanezt csinálta és őket észrevette. Odament hozzájuk, két meglepetés pofon és rájuk förmedt, hogy hülyének nézik e őt?

Ne haragudj, de szerintem ebből már jól nem jöhetsz ki. Ugyan nem ismerem a tanárod, de sztem bárki megsértődne azon, ha becsapnák és egyébként is tényleg félévzárás van, muszáj neki valahonnan valamilyen jegyre lezárnia téged. Nem tudom azt mondani, hogy nyugi, mert akár egy egyesre is értékelheti a dogádat, ha tényleg ilyen egyértelmű volt, hogy rossz csoportot írtál. De lehet szerencséd lesz.

Mindenesetre remélem, hogy nem fogod megszívni, drukkolok neked!

2012. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!