Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani tippeket...

Tudnátok mondani tippeket vagy tanácsokat a központi felvételire (FONTOS)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Januárban írok központi felvételit és nagyon sokat gyakorolok rá,főleg matekból,mert matek tagozatra szeretnék menni.

Esetleg tudnátok mondani tanácsokat,amik ott helyben segítenének,amikor írok vagy gondolkodásmód,bármi tanács.De ne ilyenek légyszíves hogy ne izgulj hanem tényleg ami nektek segített.

Előre is köszönöm,és aki ugyanúgy ír központit,annak sok sikert!

A kérdés arra vonatkozik,hogy ott,helyben,nem a felkészülésre,ne írjátok le ezerszer,hogy előző éveket csináljam,tudom jól,csak elég izgulós vagyok,😃


2015. dec. 26. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Több tollat vigyél magaddal, ha véletlen kifogyna az egyik! Hibajavító festéket pedig ne vigyél! Javítani szépen: egyszer áthúzni, zárójelbe tenni! A papír nem fal!
2015. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha parázol tedd le a tollat, csukd be a szemed és ürítsd ki a gondolataid, nyugodj meg. Mély lélegzetvétel. 1-2 perc.

Ha valami nem megy hagyd ki, ne időzz rajta.

Akár 5x is olvasd el a feladatot ne maradjon ki semmi.

Ha kész vagy és van ami nem ment annak is kezdj neki. Nem baj ha hülyeség, mert lehet adnak rá pár pontot.

Ne hagyj üresen feladatot mielőtt beadod.

2015. dec. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne siess! Nálunk minden 5 perc után bemondták tavaly, hogy még mennyi van hátra, nagyon idegesített, mert egyszer a tizenöt percet félrehallottam, és csak 5 percet értettem, elsiettem az egészet, maradt még időm, és elrontottam. Ez a matekban volt. De a magyarnál is érvényes!


A végén nézd át többször, hogy minden választ, amit tudtál, biztosan leírtál-e.


Vigyél csokit és koffeines italt, mert egyrészt motivál, másrészt felébreszt, ha kicsit fáradt vagy, és egy kicsit serkenti az agyműködést :D


Először azokat a feladatokat oldd meg, ami nehezebben megy, vagy hosszabb időt vesz igénybe (pl.: magyarnál a szövegértést), hogy a végére maradjanak a könnyebb feladatok, amiket gyorsan megoldasz. Ha valamit nem értesz, vagy nem tudod, hogy kezdj hosszá, hagyd ki, és majd a végén visszatérsz rá.


Nagyon sok sikert!! Szurkolok!!

2015. dec. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek 😃
2015. dec. 26. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!