Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bárki leteheti az emelt...

Bárki leteheti az emelt matekot és tanulhat egyetemen? Vagy ez a születésnél eldôl?

Figyelt kérdés
19 vagyok. Eddig nen voltam egy best of tanuló, sôt buktam is, de most változtatnék. 2 éves szakközékben, rengeteg tanulással reménykedhetek benne?

2015. dec. 26. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Azért nem mindegy, mit akarsz tanulni az egyetemen. Nem minden akarat kérdése, sok múlik azon, milyen beállítottságú vagy, mi megy jól. Az én húgom pl. nem bírná az egyetemet, mert nehézségei vannak a tanulásban, én pedig hiába voltam mindig jó tanuló, csak humán szakon tudok mit kezdeni magammal, az atomfizikához soha sem értenék, akkor se, ha szorgalmasan tanulnék.


Az emelt matek nem olyan hú de nehéz, de ha sosem értetted a matekot, akkor szinte esélytelen. Olyan alapokat kell értened és tudnod, amikre ráépül az emelt szintű anyag. Elölről kezdeni meg gondolom nem fogod a matekot nulláról.

2015. dec. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

#1

mérnök vagy informatikus akar lenni a kérdező, legalábbis a kulcsszavakból erre következtetek


Nem, nem dől el születéskor, tenni kell érte elég keményen. A matek egy szerencsés tantárgy mert "nem tudni kell, hanem érteni", azaz, ha a képleteket tudod megtudsz oldani bármilyen feladatot kis túlzással.

Gyakorolni kell elég erősen pl 2004-től az összes emelt érettségi feladatsor fent van próbáld ezeket megoldani. :)

2015. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mernokinformatika. A tudomanyos dolgok mindig erdekeltek. Azt viszont nem igazan tudom megallapitani, mennyire ertem a matekot, mert otthon sosem tanultam. A suliban meg most nem tanulok matekot, mert momentan szakman vagyok
2015. dec. 26. 17:53
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi a segitsegeteket! Most mondhatnam, hogy egesz nyaron es az osszes szunetben gyakorolnam a matekot, de ez benne van abban amit mondtam, hogy rengeteget tanulnek:)
2015. dec. 26. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt nem árt tudnod kérdező, hogy ha mérnökinformatikára akarsz menni, akkor nem csak a matekot kell nagyon tudnod, de a fizikát és az informatikát is. Programozni ugyan nem kell megtanulnod előtte, mert arra való az egyetem, de ha alap dolgok nincsenek meg, le fogsz maradni. A mérnökinformatika, főleg a BME-n brutálisan nehéz szak. Onnan tudom, hogy a párom odajár, idén fog diplomázni (egy év csúszással), úgy, hogy az ország egyik legjobb gimnáziumába jártunk, ahol ő matek-fizika faktos volt, tehát ezeket emelt óraszámban tanulta és nagyon jó emelt érettségiket is csinált belőle. Ennek ellenére a szak nagyon kemény, a követelmény elég durva.


Úgyhogy nálad arra is figyelni kell, hogy tudsz-e egyáltalán durva intenzitással tanulni - hiszen a szakma tanulása nem ugyanolyan, mint egy durván nehéz egyetemi szak. Bele kell rázódnod, nagyon szorgalmasnak kell lenned, mert ha az elején elveszíted a motivációdat és sorra bukod a tárgyakat, lemaradsz, esélyed nem lesz elvégezni.

2015. dec. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező,


Azzal egészíteném ki az előttem szólókat, hogy az a tény, hogy meg tudod-e tanulni a felsőbb matematikát (vagy bármi mást), CSAKIS DE CSAKIS attól függ, hogy:

1. rá tudod-e venni a saját agyadat (ha úgy tetszik, becsapni saját agyad felülírva a kialakított sémákat/automatizmusokat), hogy megkedvelje azt

2. mennyi időt/energiát/kitartást/(önfejlesztést) fektetsz rendzseresen a tanulásba


E két dolog elsajátításával bárki (és tényleg BÁRKI) el tud tudja végezni a legdurvább szakok akármelyikét is, köztük a BME mérnök infót is..


u.i.: BME mérnök infón végeztem, erős kognitív informatikai érdeklődéssel, így úgy érzem, tudom miről beszélek...

2015. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!