Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosmérnöki, gépészmérnöki...

Villamosmérnöki, gépészmérnöki, műszaki menedzser, vagy programtervező informatikaira érdemes menni?

Figyelt kérdés

Igazság szerint annó hármas lett a matek érettségim, mert abszolút nem érdekelt, de azóta két év eltelt, és néhány hónapja elgondolkoztam, hogy érdemes ilyen irányban gondolkozni, mint amiket felsoroltam. Azóta elővettem a középiskolai matek könyveket, és neten is az érettségis videókat nézem, és arra jöttem rá, hogy egyáltalán nem nehéz, és kezdem érteni az összefüggéseket. Amúgy egyetemi matek könyveket is szereztem, integrálást, deriválást is tanulom, és már az integrálásból is sok mindent értek, még ha nem nagyon megy a feladatok megoldása, de az összefüggéseket megértem, ahogy kidolgozott mintafeladatokat olvasgatok. Informatikából érettségiztem, az jól ment, de az egyetemi infó nyilván nem középszintű érettségi. Fizikából sokáig ötös voltam, de aztán sok témakör nem érdekelt, ezért nem tanultam, így hármas voltam azután, de az a szint sem volt nehéz amúgy, csak kicsi szorgalom kellett volna, de fizika könyveket is olvasgatok azóta.

A kérdésem az, hogy ezek közül a szakok közül melyiket érdemes, illetve melyiken könnyebb esetleg a matek? És, ha nagyon komolyan veszem, és szükség esetén rászánom az időt a matekra, akkor elvégezhető?Mert azt vettem észre mostanában, hogy korábban humán beállítottságúnak gondoltam magam, de rájöttem, hogy a matek tanulható, csak venni kell a fáradtságot, hogy a könyv elé üljek, és tanuljam, mert tanulható tantárgy, és sokan erősítették.



2015. dec. 28. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé hasonlít a sztorid az enyémre, csak én még hármas sem voltam matekból, jelenleg épp villamosmérnökin vagyok első éves, vizsgázni még nem vizsgáztam, de év közben minden meg lett pótlás nélkül elsőre, szerintem a vizsga is sikerülni fog :)


A gépész,villamos,proginfo hasznosság szempontjából kb egy kategória, műszaki menedzserrel rosszabbak a lehetőségek, matek meg a proginfón van a legtöbb.

2015. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A műszaki menedzsert csak amolyan vésztartaléknak vettem számításban, szerintem sem hasznos annyira, mint a többi. A villamosmérnöki tetszik nagyon, mert talán erre van nagyobb rálátásom ezek közül, igazából gépészmérnökkel még nem találkoztam, villamosmérnökkel már igen, és annak ismerem a munkakörét, hogy mit csinál konkrétan. Akkor szerinted is tanulható a matek? És melyik egyetemen végzed? Az a hír járja, hogy BME-n sokan még emelt szintű ötös matek érettségivel is nagyon szívnak, de Debrecenben simán bírják a középszintű négyessel is.
2015. dec. 28. 11:44
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kandóra járok, BME után ez a legelismertebb. BME-re én is gyengének éreztem az alapokat, ahhoz előbb kellett volna észbe kapni.


Persze, hogy tanulható, de attól készség ugyanúgy kell hozzá a szorgalom mellett, az évfolyam fele itt is kibukik kb. az első év végére, ki ebből ki abból az okból.

2015. dec. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Annyit kérdeznék ezen kívül még, hogy mik a fontosabb tananyagok matek és fizikán belül, illetve ilyen tantárgyak, hogy kémia, biológia és a természettudományokkal kapcsolatosak szerepelnek?
2015. dec. 28. 12:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Matekból komplex számok, mátrixok, függvényvizsgálat, határérték, deriválás, határozatlan integrálás.


Fizika nincs első évben.


Villamosságtan a legfontosabb matek mellett, 8 kredites szórótárgy, sokaknak nem lett meg bár a ZH-k abszolút teljesíthetőek voltak én szerintem, vizsga meg majd kiderül.


Digitális technika még ami fontos ha esetleg akarsz előre készülni akkor ezt a hármat javaslom (matek, villany, digit), de ha csak matek alappal érkezel és szorgalmas vagy akkor tudod tartani a lépést a másik kettőből is, a többire meg aztán teljesen felesleges előre készülni szerintem, majd évközben megtanulod.



[link]


Itt az első linken vannak a tantervek amúgy, hogy milyen tárgyak vannak, csak most épp le van halva az oldal pár órája :D


D tanterv van amúgy érvényben, specializációnál meg tök mindegy melyiket választod az első félévek ugyanazok.

2015. dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ, keresgélek ezek közül.
2015. dec. 28. 13:18
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

"Kandóra járok, BME után ez a legelismertebb. BME-re én is gyengének éreztem az alapokat, ahhoz előbb kellett volna észbe kapni."


Ez azért nem teljesen így van, de azért valóban élvonalba tartozik a Kandó. De azért ne mondjuk, hogy BME után a legismertebb, ha mind az éves rangsorokban, mind a munkáltatók véleménye alapján vannak jobban rangsorolt intézmények! :)


És ezzel a világért sem az intézményt szóltam le, mert tényleg színvonalas ott a képzés!


A kérdésre is válaszolva, én is a villamosmérnökit javasolnám. Az hogy melyik egyetem, az majdnem teljesen mindegy, én azt szoktam javasolni, hogy érdemes a lakóhelyhez közeli intézményt választani. Természetesen, ha nincs a közelben olyan képzés, vagy pedig alacsony a színvonal, akkor érthető, ha valaki Pestre megy vagy egy nagyobb vidéki egyetemre.

2015. dec. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor szerintetek is érdemes így elkezdeni a villamosmérnökit? Amúgy vidéki egyetemen kezdeném, a lakóhelyemhez közel (Debrecen), mert erről a szakról azt mondják, hogy annyira keresett, hogy a munkavállalók nagy részét nem nagyon érdekli, hogy hol végzi valaki. Egyébként matekból javító érettségit akarok, és nagyon tanulok, villamosságtan könyvet is letöltöttem az első válaszoló tanácsára, és ezt is olvasgatom, és keresem az összefüggéseket, hogy értsem.
2015. dec. 30. 07:35
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

# 7


Egyetértek veled, ha összességében nézzük az egyetemet, akkor nem minden esetben az Óbudai Egyetem képzései következnek egyből a BME után.

Viszont a Kandóról elfogultság mentesen kimerem jelenteni, hogy a BME után egyértelműen a második. Ettől nem igen fogsz eltérő véleményt találni ha kicsit kutakodsz a neten.


Debrecen amúgy igen gyengének számít mérnök képzés terén, szerintem nem éri meg azt választani.

2015. dec. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De, ha a mérnöki annyira hiányszak, akkor felvesznek akárkit, mert nincs sok választék nem de? Amúgy nekem is mondták, hogy nagyon gyenge a színvonal, vagyis nem gyenge, csak nem éppen műszaki oktatásra van specializálva az egyetem. Állítólag, nem tudom mennyire valós sztori, de haverom ismerősét kitették BME-ről villamosmérnökiről, mert alig bírta és egyeseket szerzett állandóan, felvételizett Debrecenbe szintén villamosmérnökire és ott olyan szinten kitűnő volt, hogy ő korrepetálta azokat, akik alig értették.
2015. dec. 30. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!