Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az OKJ-s...

Mi a különbség az OKJ-s képzés és a felnőttképzés között?

Figyelt kérdés

2015. dec. 29. 17:58
 1/6 Duenna ***** válasza:
0%

Semmi.

OKJ-s képzés = felnőttképzés.

2015. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Az OKJ-s képzés egy OKJ-ban szereplő ( Országos Képzési Jegyzék ) végzettséghez kötött szakma végzésére jogosító képzés. Nem minősül iskolai végzettségnek. Lényegében egy tanfolyam.


A felnőttképzés pedig az iskolaköteles korból kinőtt emberek olyan iskolai végzettséget adó oktatása, amit elvileg a tanköteles koron belül ( vagy azon belül elkezdve) lehet megszerezni. Ez lehet akár általános iskolai képzés, vagy érettségi lelevelező, vagy esti tagozaton.

2015. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

OKJ-s képzést szerezhetsz felnőttként is, viszont szerezhetsz akár fiatalon, a diákéveid alatt is. Felnőttképzés pedig ugye már akkor van, amikor nem tanulsz nappali tagozaton.

Én mikor leérettségiztem, ott maradtam a szakközépiskolában és jártam még egy plusz évet és kaptam egy OKJ-s végzettséget. Itt rendesen nappali tanítás rendje alapján jártam. Majd aztán eltelt pár év, és már felnőttként 26 évesen elvégeztem egy másik OKJ-s képzést, hétvégente, ez már nem nappali tanítás rendje szerint történt ugyebár. Ez már felnőttképzés volt.

Valahogy így tudnám leírni.

2015. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttképzés egy nagyobb csoport, amely megvalósulhat OKJ-s képzés formájában is.
2015. dec. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ha egy adott szakképző iskola honlapján nézem a képzési kínálatot, akkor ezek szerint annyi a különbség, hogy az "OKJ-s képzés" menüpont alatt elérhető szakokat iskolarendszerű, nappali képzés keretében indítják, a "felnőttképzés" alatt találhatóakat pedig mondjuk hétvégente?

2015. dec. 30. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha egy adott szakképző iskola honlapján nézem a képzési kínálatot, akkor ezek szerint annyi a különbség, hogy az "OKJ-s képzés" menüpont alatt elérhető szakokat iskolarendszerű, nappali képzés keretében indítják, a "felnőttképzés" alatt találhatóakat pedig mondjuk hétvégente?"


- Hát, ehhez jobban meg kellene nézni azt a honlapot. Az biztos, hogy felnőttképzésnél jobban tömbösítenek, de van olyan felnőttképzés, ami nem ad OKJ-s képesítést, tehát ott nem csak arról van szó, hogy más időpontban vannak az órák.

2015. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!