Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy egyetemi tanár megteheti,...

Egy egyetemi tanár megteheti, hogy kb. egy hónapig nem javítja ki a vizsgadolgozatokat?

Figyelt kérdés

December 10-én írtuk, először azt mondta, egy hét múlva felrakja. Utána azt, hogy január első hete, de most elvileg csak január közepén írja be a jegyeket.


Sok kérdésem igazából nincs, csak az érdekel, hogy ez szabályos-e? Vagy egyetemi vizsgáknál abszolút nincsenek időkorlátok a javításra?


Köszönöm előre is a válaszokat! :)


2016. jan. 2. 22:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és kb. 20-an vagyunk, a dolgozat pedig két oldalas volt. Ha ez számít valamit. :)
2016. jan. 2. 22:45
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyetemi tanár majdnem mindent megcsinálhat, amihez kedve szottyan.
2016. jan. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eléggé az a tapasztalatom, hogy bármit megtehetnek...
2016. jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Az egyetemi oktató azt tesz, amit csak szeretne. Ha épp kedve tartja, akár még oktathat is, bár neki ez sem kötelező. Az egyetemi oktatókra ugyanis az égvilágon semmilyen szabályzat nem vonatkozik, sem az intézmény belső szabályai, sem a felsőoktatásra vonatkozó jogszabályok nincsenek rájuk hatással.
2016. jan. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a szabályzatát az adott egyetemnek, szaknak! Ha van benne erre vonatkozó dolog, akkor lehet rá hivatkozni. Nálunk is volt egy tanár, aki eléggé el volt csúszva a javítással, de fontos volt a jegyek beírása azért, hogy tudjunk szigorlatra menni, ami a tárgyra épült. Írtunk a tanszékvezetőnek, rászólt a tanár bácsira, az meg összekapta magát :D
2016. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
December 10-én hogy írtál vizsgát? A vizsgajegyeket, még aznap meg szokták mondani, mert ettől függőn kell jelentkezned ismétlővizsgára.
2016. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

gondolom zárthelyit írt, ami adja a félévi jegyét.

valóban az egyetem és az adott kar honlapját olvasgasd.

amúgy elég szemétségnek tartom, hiszen ha nem sikerül, akkor nem sok időtök lesz készülni. mi is itten körül írtunk zh-t, de még karácsony előtt kiküldte az eredményeket,hogy akinek kell készüljön, mert január első hetében lehet javítani. szerintem így korrekt.

2016. jan. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem tehetné meg,azt hiszem ez a javítási határidő minden felsőoktatásban egyezik..de mit tudsz csinálni? Tanárral kakaskodni nem kifizetődő,hiába amúgy indokod lenne rá..
2016. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is írtunk december 17.-én egy vizsgát.. Remélem jövőhéten lesz már eredmény... Tényleg jó lenne tudni ilyenkor mit lehet csinálni, mert ha valakinek újra kell mennie, annak nem ártana tudnia is róla.
2016. jan. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A tanulmányi és vizsgaszabályzatban(TVSZ) le kell lennie írva, hogy mennyi idő alatt kell teljesíteni a javítást.

Ez általában nem több 2 hétnél, kivéve, ha valami előreláthatatlan dolog történik, de ezt pedig köteles jeleznie az adott kar vezetése felé (általában először a szak felelősök felé kell jelezni), illetve ha külön jelzi az adott oktató a vizsga előtt, hogy késés lesz, vagy konkrét időpontot mond.

A TVSZ mindenkire vonatkozik, független attól, hogy ő kicsoda, micsoda, és hány méterre lebeg a föld fölött.

2016. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!