Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudok tanulni!?

Egyszerűen nem tudok tanulni!?

Figyelt kérdés

Az a hegyzet gogy hetedikes vagyok .régen 4-5 tanuló voltam de idén a félévim matekbol kémiából fizikából és talán töriből is 2-es lesz!!!otthon ki fognak nyirni.kezdek lerontani.semmi nwm motivál.egyszerűen feleslegesnek érzek olyan dolgokat tanulbi ami soha nem fog kelleni.pl.töri

Egyszerűen utálom a törit nem tudom felfogni amit olvasok mert mindig másra gondolok.segítsetek.pls.már néztem technikákat de egyik sem vállt be.(irodalomból jó cagyok meg viszonylag nyelvtanból is.de angolból!!borzalmas pedig a nyelv kell es fonntos!!meg a jo jegyek mert külömben szart sem érsz :( pls



2016. jan. 3. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Lehet hogy meglepően hangzik de iskolaváltással kellene megpróbálkozni. Sok iskolát kijártam és azt tapasztaltam hogy némelyikben megáll az ember esze az adott mentális atmoszféra miatt. Míg másik iskolákban meg csak úgy pezseg a szellemi élet és az ember örömmel tanul.

Például biztosan halottál a Fasori Gimnáziumról. Több Nobel-díjas is kikerült onnét.

[link]

Valószínű a te jelenlegi iskoládból egy sem fog, hanem segédmunkások gyártására specializálódott. Gondold meg hova jársz!!!

---

Például egy angol magániskolában volt egy angol anyanyelvű kitűnő tanárom. Fél év múlva már angol verseket írtam, ami szerinte is nagyon jó volt. Majd kaptam egy olyan tanárt aki Angliában idősgondozás közben tanult meg angolul és nem hogy diplomája se érettségije sem volt. Hatására nem csak elfelejtettem az angolt de a kedvem is elvette a nyelvtanulástól. Az ember döntse el hogy zombifilmben akar szerepelni ami egy olyan iskoláról szól ahol élő halott tanít, vagy kitűnő iskolákat akar kijárni.

2016. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előzőnek minden elismerésem, kb semmi háttérinfó nélkül máris új iskolába küldenéd...


Na de hogy válaszoljak is:

Nézd, ez a régen ennyi vagy annyi voltam nem mindig fedi a valóságot. Lehet most egy erősebb, szigorúbb tanár, lehetett régebben egy gyengébb tanár, vagy mondjuk az alapok hiányoznak és emiatt ez újra és újra visszaüt.


Matematikával tudok példálózni - most veszitek az egyenleteket, ha régen nem mentek a törtek, hát a törtes egyenletek sem fognak menni... Ha nem megy az egyenes arányosság, akkor bizony meg fogod ezt érezni fizikából is és kémiából is, hiszen ott is vannak számítások. Százalékszámítás szintén a kémiához kell sokat.


Én azt javaslom, hogy vagy térj vissza az alapokhoz, ha reáltárgyakból baj van, illetve a történelmet is csak logikusan lehet tanulni, szépen egymásra rendezve a dolgokat. Jegyzetelj mellé, írd ki magadnak a legfontosabb részeket, legyen szó bármilyen tárgyról.


Az 'ami soha nem fog kelleni' mondatot meg vegyük úgy, hogy nem is láttam... Az alapműveltség bizony fontos része az életünknek.

2016. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) legetséges bár nincs uj tanar csak kemiabol es fizikából.köszi ;) akkor sokkal többetfogok tanulni
2016. jan. 6. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!