Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 280 vagy 300 lesz a minimum...

280 vagy 300 lesz a minimum ponthatár idén, hogy bejussanak egyetemi, alap, osztatlan képzésre?

Figyelt kérdés

Azért nem értem,mert én azt olvastam a felvi.hu-n,hogy 300 pont lesz a minimum ponthatár, de írtam nekik levelet az info@felvi.hu-ra,ahol azt válaszolták,hogy 280. Akkor most melyik igaz?


Én levelezői finanszírozott osztatatlanra mennék.



2016. jan. 4. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
"A 2016-os felvételin az alap- és osztatlan szakokon 280, a felsőoktatási szakképzéseken pedig legalább 240 pontot kell elérniük a jelentkezőknek - aki ennél kevesebb pontot szerez, nem kerülhet be sem állami ösztöndíjas, sem önköltséges képzésre."
2016. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem amit a felvi.hu információ válaszol, a lehető leghitelesebb információ, hiszen az Oktatási Hivatal van mögötte, náluk jobban meg senki nem tudja a szabályokat.


Egyébként volt egy időszak, amikor azt hirdették, hogy 300 pont lesz, már a kormányrendeletbe is bele volt írva, aztán az utolsó pillanatban a kormány segget csinált a szájából, és ezt visszavonta. Vagyis maradt továbbra is a 280 pont az alap- és osztatlan képzésekre.

2016. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az eduline-on azt olvastam,hogy 300 pont.


Itt a link: [link]


Akkor most kinek higyjek?

2016. jan. 4. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Most mondanám, hogy nekünk, de itt anonim emberek válaszolgatnak, így erre nyilván nem szabad 100%-ig hagyatkozni. Viszont az OH-nak azért higgy szerintem, hiszen ők megírták neked a dolgot.


Egyébként ez egy régi cikk, amikor még az volt, hogy 300 lesz. Mint írtam, 1-2 hónappal ezelőtt döntöttek úgy, hogy mégse.

2016. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm mindenkinek! Én is inkább a felvinek hiszek.
2016. jan. 4. 20:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Én megvettem a felvi tájolót, abba is 280 van írva minimumpontnak alapszakra.
2016. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!