Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem tudom...

Mit csináljak, ha nem tudom beosztani az időmet?

Figyelt kérdés

Ez az életemben sokszor visszatérő probléma, az érettségimet is lerontotta,és most minden egyes vizsgaidőszakban visszakacsint.Tudom,hogy mikor lenne érdemes elkezdeni tanulni, de sose kezdek(pl:eltervezem,h 3nappal előtte elkezdem átnézni,tanulgatni,de végül vizsga előtti este kerül a kezembe a tananyag,hajnalig tanulog,alig alszok,jó esetben 2-es lesz). A probléma forrása, egyszerúen nem boldogulok külső felnőtt nélkül(meg igaziból sose volt nekem olyan személy az életemben,aki határozottan megmondta volna,hogy mit csináljak). Azt szeretném elérni, hogy a belső felnőttre tudjak hallgatni(tudom,hogy hülyén hangzik),és ura legyek magamnak. Mert mostanában ha el kéne kezdenem tanulni,mindig találok valami jobb elfoglaltságot(általában kockulás,vagy haverok,amik persze egyáltalán nem szükséges tevékenységek).Be akarom tartani a szükséges>hasznos>szórakozás sorrendet.

Ha van valami ötlet/könyv/okatató videó,akármi,ami hasznos lehet szivesen fogadom.

bocs,hogy hosszú lett



2016. jan. 5. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

A szukseges>hasznos>szorakozas sorrend hosszutavon tonkretesz. Addig orulj, amig nem megy.

Ha megis ragaszkodsz hozza, add el magad rabszolganak a kozel-keletre, jo esellyel kiverik beloled.

Ha inkabb csak arra gondoltal, hogy szeretnel kepes lenni ellatni ezt meg ezt a feladatodat, akkor fordulj pszichologushoz.

2016. jan. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keress rá olyanokra a neten, hogy tervezés, célkitűzés, időgazdálkodás, időmenedzsment...rengeteg hasznos cikket és blogot fogsz találni a témában.
2016. jan. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom mind2 valasz gasznos volt, nen akarom eladni magam,de a szukseges az ugye szukseges,en peldaul el akarom vegezni az egyetemet(ez szamomra szukseges,meg ha a szak maga nem is motival annyira kell egy szakma,amivel el tudom tartani magam). Es szeribtem mindenkibek megvan az ideje arra,hogy elvegezze a "kotelessegeit"(kijelolt cel) es szorakozzon,sot szerintem az elso elhanyagolasa valmilyeb szinten tonkre teszi a masodikat hosszu tavon.ha jo vagy abban amit csibalsz annak sok elonye van, az egesz elkotelezettseg kerdese,es epp ezert szeretnek kicsit felnoni ehhez,es megtenni ami hosszu ravon segit
2016. jan. 6. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!