Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki segítene beosztani az...

Valaki segítene beosztani az időmet?

Figyelt kérdés

Szeretek tanulni, de mindig is az volt a problémám, hogy nem tudtam megfelelően beosztani az időmet. Nagyon hálás lennék, ha segítenétek valami napirendféleséget csinálni!

Szóval... kresszre járok, ez kedden-csütörtökön-szombaton 9-12 óráig tart a szomszéd városban. Ezen kívül szabad vagyok, nem járok suliba. Földrajzból és töriből fogok érettségizni tavasszal, arra kell nagyon tanulni, mert nagyon jól kell hogy sikerüljenek. Meg angol írásbeli nyelvvizsgára kell készülnöm, és ott a kressz. Hétfőn-szerdán-pénteken-vasárnap egész nap itthon vagyok, a többi napokon is 1 óra körül hazaérek kresszről. Mint látjátok, szinte mindig itthon vagyok, és képtelen vagyok beosztani, hogy na most ettől-eddig tanulok, utána pihenek, majd megint tanulás. Viszont ha valaki nagyjából megcsinálná nekem, annak nagyon hálás lennék!

Köszönöm előre is!! :)


2011. nov. 13. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy halálpontosat nem fogok tudni írni neked, de összerakok neked valamit hogy én hogyan csinálnám.

Hétfő: reggel felkelsz olyan 8-9 óra körül, eszel, kicsit TV-zel ha akarsz. És olyan 10 kor elkezdesz tanulni kb délig majd Ebéd, pihenés, elfoglalod magad, regenerálódsz. Délután 4-6 ig tanulás aztán szabad program.

Kedd: Felkelsz stb... kresz, 1 re otthon vagy, ebédelsz pihensz 3 kor elkezdesz tanulni 5 óráig.

És valahogy így tovább, amikor kresz van akkor kevesebbet tanulsz amikor szabad vagy akkor többet délelőtt délután, és akkor jut időd majd másra is.

Javaslom hogy Vasárnap tarts egy pihenő napot, tehát maximum kreszre készüljél, és ne terheld túl magad. De mivel nem jársz suliba így könnyebb dolgod van :) Aztán ha mész vezetni akkor úgy egyeztess hogy ne nagyon boruljon fel a napirended. Sok sikert mindenhez!

2011. nov. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépeen!! :)))
2011. nov. 13. 09:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát a javasolt munkatervvel nem fogod túlterhelni magad. Napi nyolc óra munka (tanulás) nem természetellenes, a legtöbben inkább 10 órát dolgoznak.

Én kicsit korábban kelnék, reggel nem TV-znék, hanem délelőtt intenzíven tanulnék, úgy négy órát. Akkor a legfogékonyabb az ember. Délután szintén tanulnék 4-6 órát, az egyéb programoktól függően.

Feltehetően széttördeled az idődet, azért érzed szétfolyónak. A kreszes napokon délután tanulj hosszabban, mert az más típusú anyag. Egy nap csak egyfélét, vagy törit, vagy földrajzot. A nyelvvizsgához használj hanganyagot fülhallgatóval. Ezt remekül lehet evés közben használni, még akkor is, ha kevéssé figyelsz rá. Szentelj fix időpontot némi mozgásnak is, a tanulás szellemi fáradságát az oldja a legjobban. Intenzív séta, esetleg rövid kirándulás (attól függ hol laksz).

A fontos, hogy minden vasárnap készíts egy heti beosztást, lehetőleg azonos időpontokkal, és gondolj a szórakozásra, közlekedésre is. Eleinte kissé nyűgös, egy idő után rájössz, hogy mindez fejben is megy.

2011. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!