Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Két passzivált egyetemi félév...

Két passzivált egyetemi félév után csak úgy otthagyhatom az egyetemet? (Sajnos elég későn, de ) rájöttem hogy nem ez az én utam.

Figyelt kérdés

Már túlvagyok a képzési időm és a teljesítendő tantárgyak nagy részén, mindig is végigkísért a bizonytalanság a pálya iránt, de csak sodródtam tovább, maradtam. De most végképp felerősödött bennem az ide nem valóság érzése. Most az őszi félévben passziváltam egy félévet.


Nagyon az van bennem, hogy mostmár nagyon pontosan körüljárva, de más, nekem illő egyetemi képzés után nézek. 23 évesen. Egyre erősebb a meggyőződésem, hogy ezt már így nincs értelme befejeznem.

Tehát szeptembertől lenne ez esedékes (persze, ha megtalálnám a szakom, és fel is vennének), de fontos lenne számomra, hogy diákmunkát tudjak addig is végezni.

Nos, ez idéntől passzív félévesként is lehetséges.


Megtehetem, hogy most tavasszal megint passzívra megyek, főleg hogy így diákmunkát végezhessek, de aztán otthagyom ezt a szakot, egyetemet - és jóesetben elkezdem azt, amit szeretnék szeptemberben?


2016. jan. 6. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Megteheted. Mondjuk én nem tenném, akármilyen szakon vagy is most, már a nagy részén túl vagy, nem adnám most fel.


Elvégezném, és utána mennék a másik szakra, akár levelezőn, munka mellett.


Ebbe már túl sok időt és energiát fektettél, még ha nem is akarsz ezen a területen elhelyezkedni, sok helyen csak a diploma megléte számít. Ki tudja, mi lenne a másik szakon...

2016. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amúgy szociális munkát tanulok/tam.

Jelenleg már csak a szakdoga/nagygyakorlat/államvizsga lenen hátra.

2016. jan. 6. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:
2012-ben kezdtél vagy előtte? Mert ha 2012-ben és államin tanultál, akkor erősen ajánlott elvégezni, hogy ne kelljen fizetned a képzési szerződés vállalásainak nem teljesítése miatt.
2016. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Ha már ennyi van hátra, nehogy abba hagyd!!! Komolyan mondom, tudom milyen az, amikor szenvedsz egy szakon amit nem érzel magadénak, ha elsőéves lennél, simán azt mondanám, hogy lépj le, de már annyi energiát és időt fektettél bele, és olyan közel van a DIPLOMA!!!


Még ha teljesen más irányba mész majd utána, akkor is több leszel egy diplomával a munkaerőpiacon.


Próbáld motiválni magad!!! Hajrá!

2016. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg amúgy is végezted el, egy kettes-hármas szakdolgozatot meg államvizsgát csak össze tudsz hozni diákmunkázás mellett is.
2016. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2011-ben kezdtem


(ekkor még nem kellett hallgatói szerzdősét írni - hála Istennek! :) )

2016. jan. 6. 15:40
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon közel vagyok már a diplomához.


De most egyszerűen nagyon szét vagyok esve lelkileg, képtelennek érzem magam a szakdoga íráshoz....

:(

2016. jan. 6. 15:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonlóan egy képzésemmel (BME vegyészmérnöki).


Utolsó években kezdtem rájönni, hogy ez nem is biztos, hogy nekem való. Pedig 2,5 évig még bukott tárgyam sem volt, átlagom 3-4 között, ösztöndíjat is rendszeresen kaptam. Aztán ugye jött a szakdolgozat, szakmai gyakorlat, amik pont arra vannak kihegyezve, hogy a való életben mivel szeretnék foglalkozni. Addig a tárgyakat simán vettem, mert azokat csak meg kell tanulni, és kész, de ekkor elgondolkoztam rajta, hogy vajon mit kezdek én magammal az életben, ha el is végzem?


Na ez egy rossz időszak volt, szakmai gyakorlatot amúgy is nehéz találni, hát még motiválatlanul, szakdolgozat kutatási témába sem szeretnek csak úgy bárkit bevenni... Kb. elmondhatom, hogy az utolsó 2 évem szenvedés volt, akkor csúsztam el, a 3,5 évből 4,5 év lett.


De végül megcsináltam mindent, elmentem záróvizsgázni, és megkaptam a diplomát! Azóta sem használtam semmire, mert teljesen új irányt kezdtem (na jó, MSc-t még elkezdtem, annak reményében, hogy hátha jobb lesz - hiba volt). Én már 23 és fél voltam, mire erre az elhatározásra jutottam, de borzasztóan sajnáltam volna azt a sok évet, amit eltöltöttem, ha nem kaptam volna diplomát sem.

2016. jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!