Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szemétség vagy rosszul gondolom?

Szemétség vagy rosszul gondolom?

Figyelt kérdés

Ma voltam vizsgázni az egyetemen, szóbeli volt és nagyon izgultam, de szerencsére olyan tételt húztam, amit tudtam. Ám itt a bökkenő a Tanár Úr megbuktatott.. ami a tételbe volt mindent leírtam kérdezett pár dolgot amit igaz nem tudtam de nem sok köze volt a tételhez...egyszer már ennél a tanárnál buktam... egyszerűen nem értem.. elvagyok keseredve..amit elmondtam és tudtam egy hármast is megért volna...de megbuktam és annyira megaláztatottnak éreztem magam :/


Ti, hogy vészelitek át az ilyen helyzeteket? Nekem már nagyon nehéz



2016. jan. 6. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A legrosszabb, amit tehetsz, az ez... Persze gyászolni kell a dolgot, de fogd fel úgy minél hamarabb ezt, hogy már csak azért is megmutatod és megcsinálod, megmutatod magadnak, a tanárnak és mindenki másnak is, hogy te ennél többre vagy képes.


Az önsajnálat, a szorongás sajnos egy lefelé húzó spirál lesz, hinned kell magadban!

2016. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :)
2016. jan. 6. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:

A tételhúzás csak egy eszköz, hogy elkezdődjön valahol a vizsga. Vizsgázni mindig a félév teljes anyagából kell és a tanárnak azt kell kiderítenie, hogy a félév anyagából kellően felkészültél-e, vagy jót tenne neked, ha újra átnéznéd az egészet.


A buktatás nem büntetés, hanem visszajelzés, segítség, ha azért mentél az egyetemre, hogy tanulj. Persze, ha azért mentél egyetemre, hogy diplomát szerezz, akkor másképp éled meg, mert egy akadálynak látod amit le kell küzdeni. Néha a tárgy az akadály, néha a tanár személyisége, de semmiképpen se tekintsd megaláztatásnak elvégre egyetemen vagy nem középiskolában! Az Egyetem a tudományok csúcsa ott nem szégyen, ha egy vizsga nem sikerül, hanem része az életnek.

2016. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!