Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljes/részleges tesi felmentés?

Teljes/részleges tesi felmentés?

Figyelt kérdés

Előzmények: Régebben több sérülést is szenvedtem tesi órán, hála a tanári kényszerítésnek... és többnek maradandó következményei is lettek, ezért van részleges felmentésem(törés-műtét)

Így végül a felmentéssel nem kellett olyan gyakorlatokat csinálnom, amik további sérüléseket okhatnak, helyette erősítés, nyújtás ami sokkal hasznosabb volt és egész jó ondiban is tartott. :)

A probléma az, hogy tanár váltás történt aki nem hajlandó elfogadni, hogy x-y dolog nem megy, és ha mondjuk biciklizni akarok ugra-bugra helyett nem engedi. Kompromisszumkész vagyok, de egy tipikus "nekem van igazam, senki másnak nem lehet" emberrel aki nem hagyja hogy egy mondatot végig mondjon bárki is, még én sem tudok mit kezdeni.

Részleges felmentéssel elvileg mondhatom azt, h. nem (mert nincs kedvem ismét csontom törni)helyette erősítés, biciklizés nem?

Nem akarok összetűzést, de ha nincs más választás... egyszerűen nem lehet értelmes ember módjára beszélni.


Személyes tapsztalatokat is szívesen fogadok :)



2016. jan. 7. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A részleges felmentésre rá van írva az orvos által, hogy mit lehet csinálnod és mit nem. Senem te döntesz, senem a tanár, mivel a felmentést orvosi okból kaptad.
2016. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És abban a esetben ha futó/ugró gyakorlatokra szól a felmentés, mégis ugró gyakorlatra azt mondja, h "de azt még meg tudod csinálni".... ? :)

Egyébként szerettem sportolni(szeretek is sulin kívűl pl az említett bicikli, kori), de nagyon megutáltam ennek hála, és nem vagyok egyedül ezzel.

Úgy érzem nem ez lenne ezeknek az óráknak a célja.

2016. jan. 7. 22:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Kompromisszumkész vagy, de nem csinálod, amit a tanár mond?

Nyilván nem engedi, hogy biciklizz, mert akkor az egész osztály onnantól kezdve tojna mindenre és mindenki biciklizni akarna, vagy rohanna olyan papírért, amilyen neked van. Azt kell megérteni, hogy nem csak Te jársz abba az osztályba, a tanár mind a 30-35 tanulóért felel egyenként, meg azért is, hogy, ami a tantervben elő van írva, azt mindenki megcsinálja.


Az más kérdés, ha orvosi igazolásod van valamiről, amit nem csinálhatsz, akkor azt természetesen figyelembe kell vennie, de nekem ebben a sztoriban nem egészen erről van szó...különösen a második felében!

2016. jan. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Közel 4 éve van már papírom, és az esetek nagy részében, mint írtam bicikliztem, erősítettem. Ami tökéletesen jó volt.

Ès igen nem csinálom amit mond, mert már 2 maradandó sérülést köszönhetek az előzőnek, aki épp ezek miatt nem csináltatta velem a későbbiekben azokat a feladatokat amiket nem tudtam, és ezért nem is akartam. Rájött hogy semmi értelme annak h. rokanttá tegyen, tekintve h az a 2 sérülés bizonyos mértékben az ő felelőssége.

Kifejtenéd pontosan mire gondolsz a 2.részt illetően?

2016. jan. 8. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!