Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kéttannyelvű tagozat - hogy...

Kéttannyelvű tagozat - hogy is lesz az érettségi?

Figyelt kérdés

Tehát. Annyit tudok, hogy ugye ami kötelező, az a

matek

magyar

töri

idegen nyelv

választott tantárgy


1. kérdés: az idegennyelv nekem csak az lehet, amilyen nyelven tanulok? (tehát francia kéttan---> francia)


2. kérdés: jól tudom, hogy a francia nyelven kívül még 2 tárgyból kell franciául érettségiznem?


3. kérdés: a választott tárgy bármi lehet? Tehát tegyük fel, az ének-zenét választom, akkor nem is baj, hogy nem lesz természettudományi érettségim?


Még nem idén érettségizem, csak érdeklődöm, mert nagyon nem tudom, hogy van.


Lehetséges lehet mondjuk akkor az, hogy

csak matekból (franciául)

magyarból

töriből (franciául)

franciából (franciául)

és ének-zenéből érettségizzek?


Még valami: ha az oktatas.hu-n (vagy nem tudom pontosan, mi a neve, de ahol fent vannak z érettségik) nincs olyan, hogy valamilyen tárgyból idegennyelven, akkor abból csak magyarul lehet?

Pl.: ének-zenénél nincs ilyen. Akkor abból csak magyarul érettségizhetek?


Csak mert a törit szívesebben csinálnám magyarul.


Köszönöm előre is tudatlan kérdéseimre a válaszokat! :D



2016. jan. 10. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


53. § (3)-(4) és 54. §

Nagyjából jól látod, és nincs meghatározva, melyik tárgyat választhatod franciául, csak olyan legyen, amit franciául tanítottak.

2016. jan. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Nem tudom, hogy az iskola effektíve kötelezhet-e arra, hogy franciából érettségizz, de ha X évet tanultál franciát, akkor már csak megcsinálja az ember a nyelvvizsgáért.

2. Igen, két tárgyból kell a célnyelven leérettségizned, és ha a nyelv emelt szinten 60% felett van, illetve a másik két tárgy is megvan legalább 25%, akkor megkapod a felsőfokú nyelvvizsgát az érettségiddel együtt. Szintén nem tudom, hogy az iskola kötelezhet-e erre, de érdemes...

3. Bármi lehet.

Még valami: Szerintem nem lehet. Meg ha lehetne se lenne érdemes; én ugyanígy voltam a törivel, a hátam közepére nem kívántam spanyolul (igen, spanyol kéttanos voltam), és megkérdeztem, hogy nem érettségizhetnék-e inkább matekból spanyolul, amit ugyan magyarul tanultunk, de csak írásbeli volt, meg a matek amúgy is ment, a töri meg majd jobban megy magyarul... Azt mondták, hogy nem érdemes, mert mivel nem spanyolul tanultam, ezért az elmúlt 4 év anyagából osztályozó vizsgát kéne tennem magyarul. Ja, és mivel a törit meg spanyolul tanultam, és magyarul tettem volna az érettségit, ezért abból is 4 évnyi osztályozó vizsga magyarul. Úgyhogy hagytam a francba. És négyes lett a törim. Úgyhogy no para, inkább készülj fel a törire :) hajrá!

2016. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm, talán ez zavart be egy kicsit, hogy elfelejtettem, hogy csak az lehet francia,amit úgy is tanultam.. :)

Másodiknak pedig köszönöm a minden igényemet kielégítő választ! :D Azt hiszem már nincs több kérdésem, mostmár tiszta minden. Bár még 4 évem hátra van.. ilyen ez a nyekes év :// :( :)

2016. jan. 13. 17:22
 4/4 anonim ***** válasza:
A föcit nem fr-ul tanítják nálatok?
2017. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!