Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Óvodapedagógus alkalmassági...

Vangi kérdése:

Óvodapedagógus alkalmassági vizsga tapasztalatok? Jövőhéten megyek óvodapedagógus előzetes alkalmassági vizsgára. Az ének-zenei részétől félek. Mennyire kell jó hangúnak lenni? A kottaolvasást milyen szinten kérik?

Figyelt kérdés
2016. jan. 11. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos csak a tanítói alkalmasságiról tudok beszélni, de ha jól tudom ugyanaz. Kicsit azért komolyan kell venni, de nem kell izgulj! :)

A beszéd része nagyon jó, felolvasol egy szöveget, kedvesek semmi extra. :)

Tesin néhány bukfencet kell csinálni, mérlegállás - egyensúlyos feladatok. Labdázni is kellet kicsit, azt hiszem. Ide váltócuccot feltétlenül vigyél.

Az éneknél nem annyira a hang számít, inkább a motiváltság. Ha látják rajtad, hogy akarod, át fognak engedni. :) Egy barátnőmnek nem ment túl jól a szolmizálás, de furulyázott helyette és így azt mondták, rendben van. A kottaolvasás csak szolmizáció szintjén kell. Illetve van tapsolás is. Érdemes ezeket minden dalnál gyakorolni otthon, hogy ne ott kelljen először megcsinálnod.

Sok sikert!

2016. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, pont erre voltam kíváncsi :)
2016. jan. 12. 10:15
 3/4 anonim válasza:
Szia, èn is mostanában előalkalmasságizok óvodapedagògusira, te melyik egyetemre mennèl?
2016. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én Hajdúböszörménybe a Debreceni Egyetemre. Te? Hogyan készülsz rá?
2016. jan. 19. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!