Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Georgikon Karról vélemény?

A Georgikon Karról vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Pannon Egytem Georgikon karén szeretnék tovább tanulni, mint Állattenyésztő Mérnök!

S ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

Milyen az az egyetem? Jó az oktatás, vagy menjek máshová?

Körülbelül milyen nagy létszámú egy-egy évfolyam?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. jan. 11. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy magyar viszonylatban közepes, világviszonylatban gyenge egyetem. A hazai agráregyetemek közül talán a SZIE Gödöllő a legjobb, másodikként egyértelműen Debrecent mondanám. Állattenyésztésben említhető még Kaposvár, ami most feljövőben van némileg, de nem igazán ajánlanám.

A Georgikon inkább kertészmérnök, növényvédős, növénytermesztő, növényorvos területeken jobb.

2016. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi választ!

Még várok további véleményeket is.


Esetleg valaki SZEGEDen tudna mondani híres, magasabb színvonalú iskolát, ahol állattenyésztő mérnőknek tanulhatnék?

2016. jan. 13. 14:31
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

A Pannon alapból nem egy nagy egyetem (kb. 5 ezer tanulója van nappalin+levelezőn), de a georgikon karra így is elég kevesen járnak. Főleg a veszprémi karok a népszerűbbek az egyetemen belül, úgyhogy nagy tömegre ne számíts az évfolyamon belül, habár most kicsit többen vannak, hogy FOKSZ is indult. Viszont tényleg családias, mert a szaktársaid/évfolyamtársaid így jobban megismered, plusz a tanárokkal is jobb viszonyt lehet kialakítani, nem csak elveszik mindenki a tömegben. Ezt neked kell eldönteni, hogy pozitívum vagy negatívum. Plusz Keszthelyen van az oktatás. Nagyon szép város, közel a Balaton (ami a tavaszi vizsgaidőszakban nem a legjobb :D), de aki nagyon bulizós az hamar megunhatja itt.


Az oktatás hazai viszonylatban jó (a HVG rangsorban második helyen van az oktatói kiválósága), de az egyetem inkább a MIK/MK/GTK viszonylatban erős.

Jó hely a PE georgikon kar, de igaza van az elsőnek, a gödöllői egyetemen a legerősebb az agrár oktatás (voltam ott egyszer, nagyon jól felszerelt, de arról nem sok mindent tudok ezn kívül).

2016. jan. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!