Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS Vonatkozik rám a röghöz...

SOS Vonatkozik rám a röghöz kötés? (bővebben lent) SOS

Figyelt kérdés

2011-ben kezdtem az egyetemet (BA szak) államilag finanszírozott képzésben. Azonban, mivel elfogytak a támogatott féléveim, áttettek költségtérítésesre az utolsó félévre, azaz erre (2015/16/I), így most képzési időn túliként fejezem be a képzést. Nem emlékszem, hogy írtam-e alá bármilyen szerződést, amikor áttettek, de akárhogy is.. vonatkozik rám a röghöz kötés?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. jan. 13. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Költségtérítésesekre nem vonatkozik.
2016. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Aláírtad a szerződést? Nem. Akkor mégis hogyan vonatkozna rád...?!

Az egész "móka" csak a 2012 vagy később kezdőkre vonatkozik.

2016. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy aláírtam, azt mondtam: "Nem emlékszem, hogy írtam-e alá bármilyen szerződést"


Szaktársamnak azt mondták, aki 2012 után írt alá szerződést, arra vonatkozik. De a kezdés éve nálam 2011... most nem vagyok képben... hol tudom ezt hivatalos szervtől megkérdezni?

2016. jan. 13. 20:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Minek megkérdezni bárkit is? Figyu, 2012-től létezik ez a szerződés. Beiratkozáskor kell aláírni, így te nem írtad alá...
2016. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fordított esetben lehetne (fizetősről kerülsz át állami képzésre) vonatkozna rád a törvény. A legjobb ha ellenőrzöd milyen státuszba vagy az egyes félévekben. Az új törvény szerinti finanszírozási formát nem 'államilag támogatott"-nak, hanem 'állami ösztöndíjas'-nak hívják.
2016. jan. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Éééértem, szuper, köszönöm szépen! Tehát akkor rám nem vonatkozik, mert államis csak a törvény előtt voltam, az új szerződéssel (ha volt ilyen, ha nem), költségesre kerültem, ahol pedig eleve nem vonatkozik rám. Hála az égnek, ez jó hír, mert közben kitelepültem Ausztriába, úgyhogy rossz lett volna, ha haza kell jönnöm ilyen hülyeség miatt :D


Köszönöm szépen a válaszokat!!!

Szép estét Nektek!

2016. jan. 13. 20:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól még nem kellene hazajönnöd. A végzést követő 20 évben kell ledolgoznod a képzési időnek megfelelő időt, vagy visszafizeted a támogatást. De mivel 2012. szeptember előtt iratkoztál be, ez rád nem is vonatkozik.
2016. jan. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
További kérdés hogy ha elmész külföldre dolgozni és nem hagysz hátra ingatlant akkor hogyan hajtják be rajtad?
2016. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na hát igen :) lehet, hogy valamilyen kitoloncolásos módszerrel vagy nem tudom... de még ha valakire vonatkozik is - van 20 éve rá, megcsinálhatja az utolsó 6 évben is. 14 év alatt meg sok víz lefolyik még a Dunán, még az is lehet, hogy megszüntetik a törvényt addigra...
2016. jan. 13. 21:16
 10/10 anonim ***** válasza:

#9


ilyenért nem toloncolhatnak ki...

2016. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!