Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A felsőoktatási "röghözkötés"...

A felsőoktatási "röghözkötés" törvény azokra vonatkozik majd, akik most jelentkeznek, vagy visszamenőleg is a már tanulókra?

Figyelt kérdés
Ha visszamenőleg, akkor ez azt jelenti, hogy a most állami támogatottaknak nincs választási lehetőségük. Találtam két korábbi hasonló kérdést, de épp ellentétes válaszokat adtak.

2012. jan. 31. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Visszamenőleges törvényt nem lehet hozni. Ugyanakkor a törvény hatálybalépésének időpontjától vonatkozik minden érintettre, tehát a tanulmányaikat folytató, MÉG NEM VÉGZETT tanulókra.
2012. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez a jogi felállás. Ám azzal nem vagyok tisztában, az említett, vagy nem említett paragrafusszámú röghözkötés már hatályban van -e.
2012. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

"Visszamenőleges törvényt nem lehet hozni. Ugyanakkor a törvény hatálybalépésének időpontjától vonatkozik minden érintettre, tehát a tanulmányaikat folytató, MÉG NEM VÉGZETT tanulókra."


Már miért ne lehetne? A FIDESZ megmutatta, hogy lehet!

2012. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"vonatkozik minden érintettre, tehát a tanulmányaikat folytató, MÉG NEM VÉGZETT tanulókra."


csakhogy amikor én a képzési szerződésemet aláírtam, még semmi ilyenről szó sem volt. Ha tudom, hogy ilyet vezetnek majd be, akkor lehet, hogy eleve külföldre megyek tanulni.

2012. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

"Visszamenőleges törvényt nem lehet hozni."


Csak egy jogállamban nem lehet, Mo.-on lehet, a Fidesz már megmutatta. Mégis ki mutatna fityiszt a Fidesznek, ha ilyen törvényt hoznának? Az alkotmánybíróság? Már nem!

2012. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azokra vonatkozik akik szeptembertől kezdik meg a tanulmányaikat és ha jól még azokra is, akiket tavasztól soroltak át államira, már nekik is kell szerződést aláírni.
2012. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Na akkor jól nézünk ki!

13:42, igen, pont ezen filóztam én is.

2012. jan. 31. 13:47
 8/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A hallgatói szerződés aláírása a felsőoktatási intézménybe történő beiratkozás feltétele. A már oda járók nem iratkoznak újból be, következés képpen nekik nem is kell szerődést kötniük.
2012. jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves Szabadosi János, köszönöm! Ha ez igaz, akkor megnyugodtam. Nem mintha mindenáron ki akarnék menni dolgozni, egyszerűen igazságtalannak érezném a helyzetet. Köszi mindenkinek! Ha van még, azért írhattok infókat.
2012. jan. 31. 13:49
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki már bent vannak annak tényleg nem kell aláírnia ez tény. De ha még csak a ba vagy bsc képzést csinálod, akkor neked is alá kell majd írnod ma vagy msc előtt ha államin csinálod meg azokat is. Bocsi nem szeretek ünnep rontó lenni:(, de jobb ha erről tudsz.
2012. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!