Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az informatikus könyvtáros...

Az informatikus könyvtáros szakon milyen nehéz az informatika? (ELTE)

Figyelt kérdés
van középszintű info éretségim

2016. jan. 14. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

BTK képzése, szerintem ez mindent elmond.


Egyébként utána lehet nézni a neten a mintatantervnek. Én most már kíváncsi lettem, megnéztem:

[link]


Ez alapján, ahogy gondoltam, az informatika az egy nagy 0. A középszintű bőven elég lesz oda. (Ja, amúgy PDF formátumot nem ismerik, hanem DOC-ban pakolják fel a cuccokat, szerintem ebből is látszik az ottani informatikai kultúra.) Hogy milyen alapon került bele az "informatika" szó a szak nevébe, nekem rejtély.


De ha elfogadsz egy tanácsot, ide ne menj. Amikor ezt a szaknevet meghallom, röhögőgörcs kap el, szerintem nem lehet komolyan venni.

2016. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem nehéz, alkalmazott informatikáról van szó, és arról, hogy hogyan lehet az emberiség óriási információanyagát kezelni. Nagyon fontos érdekes szak, nagy jövője van.
2016. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak van igaza.


Én is erre a szakra járok, imádom, nem nehéz az informatika. :)

2016. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Saavedro ***** válasza:
42%
A McDonaldsban talán nagy jövő lesz vele, de talán inkább normálisan foglalkozz az informatikával és olyan - piacképesebb - irányba kezdj el haladni.
2016. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
5 éven belül elképesztő nyugdíjazás lesz a szakmában, alig van diplomás utánpótlás, így hát nem hinném hogy a Mekiben kötnénk ki :)
2016. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Saavedro ***** válasza:

Öö...én csak örülném neki, de ezt egy másik kérdésnél is írtad és akkor sem nagyon értettem, mi alapján...már 5-6 éve (2009) is írták, hogy túltelített a szakma, erre még tesz egy lapáttal, hogy eléggé behatárolt, mivel az informatikához nincs köze, iskolai könyvtárban meg csak akkor lehet munkát kapni, ha tanári minor is van mellette.


VISZONT, ezt meg lehet oldani okosban is - kérdező, szerintem ha egy informatikai szakot jelölsz meg és PLUSZBAN könyvtári orientáltságú szakot.


NAGYON gondold meg, az életed a tét!

2016. jan. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szak magyar neve valószínűleg egy félrefordítás, ami hazánkban elég gyakori minden területen. A nemzetközi (és a magyar jogszabályban is szereplő angol) megnevezés: librarian and information scientist. Tehát szó sincs itt informatikus könyvtárosról, információszolgáltató és könyvtáros jóval közelebb áll a valósághoz.


Ezek alapján pedig ki tudod következtetni, hogy alap szintű informatikai ismereteket tanulsz meg ott. Alapa szintű webfejlesztés, hálózatkezelés, adatbázis kezelés stb.

2016. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!