Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Hogyan...

Most mit csináljak? Hogyan lehetnék jó matekból?

Figyelt kérdés
sziasztok az a helyzet hogy nagyon gyenge vagyok matekból osztálytársam aki mellettem ül 4-es 5-ösöket kap és engem mindig kinevet hogy az enyém egyes :( szivem szerint megtépném szoktam kapni kettest is és akkor azt mondja hogy szerencséd van :@ sok energiámba telik hogy meglegyen az a kettes nem tehetek róla hogy egyszer nem értem...és butának érzem magam miatta elegem van belőle

2016. jan. 15. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Sz.rd le! Nálunk van ilyen gyerek és ő arra gondol ilyenkor h milyen ideges lesz az illető amikor ő milliomos ügyvédként besétál az osztálytalálkozóra...

Egyébként ne add föl a próbálkozást!!!

2016. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nemtudom figyelmen kivül hagyni :( idegesít nagyon
2016. jan. 15. 10:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gyakorolj. Sokat! A matematika egyszerű tárgy, minden vizsgára/dolgozatra előre tudod milyen témakörből kell készülni, sőt, az órán való részvétel után a mintapéldákat is ismered. Ezeket a mintákat kell olyan szinten begyakorolni, hogy már első ránézésre tudjad miként kell levezetni. Ez dogánként 5-6 feladattípust jelent, ne mondjad, hogy teljesíthetetlen.

Minden nap foglalkozzál vele legalább fél órát. A feladatgyűjtemény feladatiból minden többet oldjál meg. Nehezebb dolgod lesz a tételekkel, de azokat meg lehet érteni példákon keresztül.


A melletted ülő gyereknek meg magyarázzad el, hogy nem vicces, hanem bántó a viselkedése.

2016. jan. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek :)
2016. jan. 15. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük itt: figyelni és pontosan jegyzetelni kell az órán. Ha valamit nem értesz az anyaggal kapcsolatban KÉRDEZZ! Lehetőség szerint egyből akkor, amikor valami nem világos, vagy az óra után egyből a tanártól.

Minden nap amikor volt matematika órád, szépen nézd át, hogy aznap mivel foglalkoztatok, érdemes ezután megpróbálni megoldani egyedül is a feladatokat, megnézni, hogy mennének-e, ha nem megy, ott a pontos jegyzet, ha meg abból sem érted, kérdezni kell.

Ha már csak ezt betartod, meg persze megírod a házi feladatokat, nagy baj nem lehet. Dolgozat, témazáró előtt pedig igen is szánj rá 1-2 napot arra, hogy az egész anyagot tüzetesen átnézed, és végigcsinálod a típusfeladatokat még egyszer.

Sok sikert. Remélem tudtam segíteni :)

2016. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. jan. 15. 15:13
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Matekmumus javaslatához még annyit: pontosan azt kérdezd, amit nem értesz, mert egy általános "az egészet nem értem" teljesen használhatatlan. Ha van rá lehetőség, mutass meg valami saját alkotást is felmutatni, hogy a tanárnak vagy bárki másnak legyen lehetősége belelátni, hol is lehet a probléma.
2016. jan. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!