Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fizikából színötös vagyok,...

Fizikából színötös vagyok, matekból bukásra állok! Milyen esélyeim lehetnek majd reál szakon az egyetemen?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, a kedvenc tantárgyam a fizika, egyszerűen imádom. Az osztálytársaim többsége lehorgasztott fejjel megy be a fizika órára és sorra szedik az egyeseket, nekem eddig csak ötösöm volt. Éppen elektromosságtant, csillagászatot és atomfizikát tanulunk. A fizika órán semmi bajom nincs a számításokkal, amiket el kell végezni, logikusak és könnyűek.


De ott a matek. Jelenleg három egyesem és egy kettesem van, térgeometriát, valószínűségszámítást és trigonometriát tanulunk. (A kettest trigonometriából sikerült összehoznom, kicsit jobban értem, mint az első kettőt).


Érettségin szeretném a választott tantárgyamnak a fizikát jelölni, és fizika szakra menni az egyetemre, de a szüleim hallani se akarnak róla "mer béna vagy matekból" és azt akarják, hogy bölcsészkarra járjak, anglisztika szakra, mert az angol jól megy.


Szerintetek mihez kezdjek? Tudom, hogy a fizika a "legmatekosabb" matekon kívüli tantárgy, de fizika órán valahogy értem a számításokat, könnyűek, el tudom végezni őket, fel tudom fogni őket, matekon meg ülök, mint a sült hal.


Nem tudom felsőfokú oktatásban mennyire lesz bonyolult a fizika szakos matematika, de sokkal szívesebben lennék fizikus, mint angol kulturológus.


Ti mit tanácsoltok, mit csináljak?



2015. nov. 5. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem kicsit furcsa. Mindig rosszul ment a matek? Az egyenletek is? Mert h most a trigonometria nem megy, na bummm..

Esetleg a tanárral nincs gondod? Nem tudnál matekból magántanárhoz járni, aki elmagyarázza a dolgokat?

2015. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy meg lehetsz fizika-angol szakos:D
2015. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
100%

Fizika szakon eszméletlen sok matek lesz, nem a középiskolai egyenletek, de sokkal inkább analízis és hasonlók. Meg térgeometria, csoportelmélet, stb. A középiskolai anyag, hacsak nem valamelyik versenyistállóból jössz, fizikából leragad kb. a valós egyenletek körében, esetleg egy-két primitívebb exponenciálissal. Ha tényleg érdekel, nézz bele egy-két egyetemi feladatgyűjteménybe, és döntsd el magad.

Amúgy meg ja, lehetsz fizika-angol szakos.

2015. nov. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben az esetben elgondolkodnék az iskola színvonalán/tanár hozzáértésén.


Én pl. erős gimibe jártam, matekból végig kettes-hármas voltam, az érettségim meg 100%-os lett. Más, gyengébb suliban végig ötös volt és érettségin meg égett mint a Reichstag. Tehát ilyenre gondolnék. Lehet, hogy te jó vagy matekból, csak a tanár halál, vagy fizikából is rossz vagy, csak tesze-tosza a tanár.

2015. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy még aktuális-e a dolog, de válaszolok azért.

Az egyetemen hiába mész fizika szakra, az első két év alapozás.... főként matekból. Analízis, differenciál egyenletek, integrálás, valószínűségszámítás, vektorok.... nem megoldhatatlan, de hidd el, az elején kibuknak azok, akik ezeket nem tudják.

Szóval szerintem ha rágyúrsz, heti pluszórákkal és persze érdekel is a dolog, és nem kényszerből teszed, akkor simán feltornázhatod magad matekból az egyetemig.

De ezt sajnos bele kell kalkulálnod: hiába fizika szak, minden a matekkal kezdődik.


Egy fizika szakos hallgató :)

2015. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!