Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki sírt a...

Van itt olyan aki sírt a felvételi után amikor kijött a teremből? És ha igen miert?

Figyelt kérdés
Tudom:most jön, hogy "hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni", "te vagy a legbunkóbb, hogy lehet ilyet kèrdezni" válaszok..... De soha nem értettem azokat akik ott sírnak meg minden.... Kitűnő tanuló létemre nekem se sikerült annyira jól a felveteli, de ez van. Tudom, hogy mindent megtettem, az összes időmet és nem kevés éjszakát áldoztam erre... És aki ezt megtette távozhatna azzal az érzéssel, hogy mindent megtett. Aki pedig sz.rt rá, az ne ott sajnáltassa már magát. Nyugodtan kijelenthetem, semmivel nem volt nehezebb ez a feladatlap, mint az előző években. Kíváncsi vagyok a történetekre, ki mit érzett, es egyáltalán miből tudtátok már ott, hogy ennyire rossz lett?

2016. jan. 16. 19:53
 1/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
84%

1,5 éve készülök erre a felvételire. Nem vagyok retardált.

Nem voltak nehezek a feladatok. A különórákra nem kis pénz elment. 3* csináltam meg időre 3 véletlenszerűen kiválasztott előző évi feladatlapot, matekból, magyarból.

Mindig 40 pont felett sikerültek. Mégis ott voltam ,11:20 körül ,hogy kimegyek és abbahagyom.

Nem leszenk jók. Magyar maximum 35 pont lesz, matek hát 25. És nem az eredmény miatt voltam ki, hanem a nyomás miatt ami rám nehezedett. Olyanokat hibáztam emiatt ,hogy a 60 perc 45%-a nekem 45 perc.

2016. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%
Ki lehet nevetni, de én egy kádat meg tudnék tölteni a 12:00 óra óta hullajtott könnyeimmel. A 6 osztályos felvételi iszonyú nehéz volt. Nem viccelek, a 4 osztályos 1-2 feladatot kivéve könnyebb volt. KDNP nem szeretné, hogy létezzen 6 osztályos felvételi, így egyre jobban el lehetetleníti a feladatsorokat. És nem sz*rtam az egészre ugyanis augusztus óta készülök, az összes sort megírtam, előkészítőre jártam fél évig. Mindent megtettem amit tudtam, de ennek ellenére olyan 35 pont körüli lesz. Fáj hogy a sok munka ellenére, így sikerült. Szerintem, ilyen esetben érthető a sírás.
2016. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eloszor is mind a kettotoknek koszonom a valaszt...bar nem sikerult jobban megertenem...de ez valoszinuleg mar igy is marad...

#1: en 1 eve keszulok a felvetelire, 2 konyvnyi plussz az osszes kozponti feladatsort (a potot es a tehetsegkutatot) irtam meg idore... Es tanar nelkul keszultem vegig. A stresszhelyzetrol pedig annyit h a hetkoznapokban rastresszeltem es mindenki azt monda h a felvetelin is igy lesz...de en voltam a legnyugodtabb ember, en jottem ki a legfelszabadultabban a terembol. Akinek nagy volt a szaja a feladatsor kozben rajott h ott mar nem meno, semmit se tud es sirva jottek ki...

#2 Sajnos a 6 osztalyos felvetelit idosebbkent nehez megitelni..de a 4 ostalyoy gimibe felvetelizok is minden evben ezt mondjak h az idei mikyen nehez volt, peddig semmivel nem nehezebb mint az elozo 4-5 evben....

2016. jan. 16. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Én nem most írtam a központit, hanem pár éve, de én sírva jöttem ki a teremből. Úgy képzeld el, hogy 2 évet készültem rá, az utolsó pár hónapban éjszakáztam is, minden feladatsort 6x minimum megcsináltam. Kivülről fújtam oda-vissza az egészet 89% volt a legrosszabban sikerült és miután megírtam a matekot (az utolsót), sírva mentem ki a teremből, mert annyira elrontottam, volt egy feladat, valamilyen kávés volt és nem tudtam megoldani. A 9. feladat volt. Emlékszek rá. De engem nagyon lesokkolt.

Az meg hogy kitünő vagy, az nem jelent semmit, már bocs. Én az ország top100 gimijének egyikébe járok, a legtöbb osztálytársam egy névtelen kis semmibe, és ők voltak a kitünő tanulók... most én ebben a gimiben 4-5-ös tanuló vagyok, míg ők, egy nevenincs gimiben bukdácsolnak. Szerintem ezzel nem sok embert lehet lenyűgözni, ha valaki azt mondja, hogy ált.suliban kitünő. Majd ha egy neves gimiben az leszel, majd akkor dicsekedj pls. Mert ez még semmi, ahhoz képest, ami majd később fog rád várni. Tudom szemét vagyok, hogy így lehurroglak, de akkor is.

2016. jan. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4: koszi a valaszodat :-)

Bar annyira nem sikerulhetett rosszul a felveteli ha az orszag topp 100gimijebe jarsz....szoval ha tenyleg igy van be kell latnod h foloslegesen sirtal...

Es nem gondolok rolad semmi rosszat. Es majd szolok ha gimiben is kituno leszek... (es en is az egyik topp 100asba akarok bekerulni). Ez is egy velemeny es elfogadom. Megegyszer koszi :-D

2016. jan. 17. 16:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ilyenkor szokas kitenni hogy OFF...: en anno 6.-ban semmit se keszultem ra es lett kemeny 20 pontom. Ugy voltam vele hogy jo, biztos sikerult volna ha keszulok. Tegnap osztalytarsam meselte hogy o is irt tavalyelott es neki par ponttal lett tobb ugy hogy vagy fel evet gyakorolt ra rendesen. Matektanartol hallottam hogy az idei hatodikos valami halal volt. Sajnalom ha valakinek nem sikerult, de nektek Meg mindig van egy masodik eselyetek. Nekunk nem igazan... Nekem se sikerult tul jol iden, nem sirtam. Viszont van aki hirtelenjeben nem tudja megerteni hogy mindent megtett amit lehetett es hogy sirassal semmin sem valtoztatt. A legtobben ha elveszitenek valakit, sirni fognak, attol fuggetlenul hogy hiabavalo. En pl. regen szinte minden matek felelet alatt elbogtem magam akaratom ellenere. Most viszont csak kirohogm es halkan szidom magamat. Teljesen egyetertek veled de valamennyire ertem azokat is akik sirogorccsel jottek ki az irasbeli utan.
2016. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6: neked is koszi a valaszt :-D
2016. jan. 17. 19:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább csak attól függ, hogy ki mennyire érzékeny. Nem feltétlen magát sajnáltatja, mert nem tanult csak rosszul reagal a stresszre. Lehet, bogy sokat tanult, de ugy erzi rosszul sikerult es megviseli a helyzet. En nem sirtam miatta anno, de en nem is szoktam bestresszelni ilyeneken. Mas meg sir vagy rosszulletig panikol.
2016. jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!