Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre érdemes laptopot venni?

Egyetemre érdemes laptopot venni?

Figyelt kérdés
Konkrétan informatika vagy fizika szakra mennék. Olvastam, hogy a matekos tárgyakat papírra jegyzetelik, mert úgy gyorsabb, de a többivel mi a helyzet?

2016. jan. 16. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritkán látok embereket órán laptopot használni, igaz én nem infós vagyok.

Viszont van infós ismerősöm aki már a PHD-ját csinálja és csak asztali számítógépe van, azt mondta vagy 2 alkalommal kérte oktató, hogy vigyenek laptopot, arra az időre kölcsönkért egyet.


Ha kollégiumban fogsz lakni és haza is jársz majd akkor érdemes azt választani, mert könnyű szállítani, de ha helyben jársz majd egyetemre akkor nem létszükséglet.

2016. jan. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én első félévben kaptam egy laptopot, talán ha 2 alkalommal bevittem az egyetemre, akkor lehet sokat mondok, persze ez személyfüggő is, mert volt, aki mindig ezt használta. Viszont a mesterképénél már az első órára is kérték, hogy vigyük be, és tényleg sokat használtuk, bár nem informatikus vagyok, de teljesen tanárfüggő a dolog.
2016. jan. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. jan. 17. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Mérnökinfón/villamosmérnökin az első félévben nem szükséges, én német képzésre járok, nálunk két tantárgy laborjain (programozás és digitális technika) használhattunk saját laptopot. Egy alkalommal volt előny: programozásból amikor be kellett mutatnunk a házinkat, megmutathattad a saját laptopodon is. Én kipróbáltam a programomat szórakozásból még egy Raspberry Pi-n is, meg vagy 3-4 számítógépen összesen, erre pont a laborvezetőm gépén nem működött...
2016. jan. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jegyzetelésre nem, de lyukasórában jól jön :P
2016. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!