Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes így egyetemre járni?

Érdemes így egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Gyógytornász szakon vagyok első éves. Nem mondom, hogy nem szeretem, mert jó, érdekes, de nem érzem azt hogy 100%-ig megtaláltam önmagam. Minden nagyobb zh és vizsga előtt elgondolkodok, hogy itt van e nekem a helyem, és akkora stresszel jár sokszor, hogy sírva ülök a szobámban. Először még azt gondoltam, hogy biztos csak rosszul kezelem a stresszt, mjd belerázódok, de mindig felteszem magamnak a kérdést, hogy komolyan ezt akarom-e, és a válaszom nem egyértelmű igen. Ha bárki megkérdezi szeretem-e, azt mondom, hogy igen, de ez nem teljesen őszinte.

Már az érettségi előtt is elgondolkodtam azon, hogy nem megyek egyetemre, de anyával nagyon összevesztünk, kiabált velem, hogy akkor nem kapunk majd családi pótlékot és gondoljak a 2 kisebb testvéremre is. Amúgy is, mit akarok akkor kezdeni magammal? Azt válaszoltam, hogy dolgozok, de csak még jobban kiabált velem, hogy egy érettségivel semmit sem fogok találni. Ebben vmilyen szinten igaza van, és az is igaz, hogy nem tudnék egy olyan szakmát mondani amiben el tudom képzelni magam igazán.

Sokszor egyszerűen csak azt érzem, hogy vki más álmát élem, mert a szüleim csak akkor lesznek rám büszkék, ha lediplomázok, de sokszor érzem azt, hogy ez az egyetem több negatív dolgot hoz nekem, mint pozitívat.

Már arra is gondoltam, hogy a következő félévet nem kezdem el, dolgozok, nyelvvizsgázok, közben átgondolom az életem, hogy mi érdekel igazán, de ha ezzel előállok tudom mekkora nagy veszekedés lesz. Megéri? Vagy csináljam ezt végig?



2015. jún. 21. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos csak te tudod eldönteni. Ha valamivel nem vagy boldog, akkor ne csináld. De ha úgy érzed, hogy nincs ezzel bajod, akkor meg csináld. Idő közben még megtalálhatod önmagad.
2015. jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Alapjában véve amúgy érdekel, csak nem tudom, hogy ezt akarom e csinálni egész életemben és így meg eü-ben dolgozni nem biztos, hogy jó. És félek, hogy csak az időmet és az államilag támogatott féléveket pocsékolom egy olyan helyen, ami nem is nekem való. Tudom, hogy ezt nekem kell látnom és eldöntenem, igazából csak a véleményekre vagyok kív
2015. jún. 21. 10:26
 3/5 A kérdező kommentje:

*kíváncsi.

(Bocsánat, véletlenül elküldtem mielőtt befejeztem volna)

2015. jún. 21. 10:27
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
Most már kibírod
2015. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elsöévesként bennem is volt bizonytalanság, de ez teljesen elmúlt. Ugyanakkor édesanyád helyében mélységesen szégyelném magamat, hiszen a családi pótlékkal okoz lelkiismeretfurdalást.

Amúgy itt a nyár, gondolkozz el mit tanulnál szívesen (próbálj meg a hobbiaidból kiindulni). A következö félévet tudod passziváltatni, ha szükséges.

2015. jún. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!