Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik egyetemet válasszam a...

Melyik egyetemet válasszam a lehetőségeimhez mérten?

Figyelt kérdés

18/F vagyok Győr-Moson-Sopron megyében élek és pénzügy számvitel szakra szeretnék menni, arról később tovább pénzügy mesterre. Végzés után részvényekkel szeretnék kereskedni, később saját vállalkozást nyitni.


Felsőfokú angol nyelvvizsgám van, közgazdasági szakközépbe járok jelenleg és 410-450 pontra számítok érettségi után.


Édesanyám egyedülálló, 3 gyerekes, az egy főre jutó jövedelem a családunkban alacsony.


A kérdésem: melyik egyetemet válasszam, hogyan finanszírozzam (diákhitelt felvegyem? , milyen ösztöndíjakat van esélyem elnyerni?, hányadik félév után tudnék elkezdeni dolgozni és mennyire lehet munka mellett végigcsinálni az egyetemet?)


A legjobb természetesen a Corvinus lenne, de nem tudom, hogy mennyire éri meg félévente 300ezres tandíjra diákhitelt felvenni. Vélemények? Esetleg van valamiféle ösztöndíj ami lejjebb tolná ezt az árat? Ha igen, van esélyem elnyerni? Mennyi támogatásra számíthatnék?


A BME gazdasági kara tűnik eddig a legreálisabbnak mert a 400+ ösztöndíjat ha minimum 75%osra megírom (már pedig meg fogom) akkor 180ezret állnak a tandíjból, így csak 120ezerre kellene felvennem diákhitelt.


BGEről azt hallottam, hogy ott inkább a számviteli része fekszenek rá, engem meg pont a pénzügyi része érdekel. Ösztöndíjakról ezen az egyetemen semmit nem tudok úgyhogy ha valaki mondana néhány dolgot róla azt megköszönném.



Melyiket válasszam: a bme-t ahol félévente potenciálisan csak 120ezer ftra kellene diákhitelt felvennem, vagy a Corvinust ahol 300ezer(+- az ösztöndíjak amelyekről nem tudok) lenne félévente a diákhitel a tandíjra?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2016. jan. 17. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért mindenképpen fizetősön gondolkodsz? Én a helyedben államilag támogatott képzésre jelentkeznék. Diákhitel nélkül is meg tudnád oldani szerintem: tanulmányi ösztöndíj, szociális ösztöndíj, Bursa ösztöndíj (ezt valahogy a lakóhelyeden kell igényelni). Ha jól tanulsz, akkor jó lesz a tanulmányi ösztöndíj is + lakhatsz koliban.

Ezen felül majd vállalhatsz valami diákmunkát esetleg, ha ügyes vagy korrepetálhatod a többieket valamiből.

2016. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért csak a fizetős képzéseket nézed?
2016. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem csak fizetősre fognak felvenni. 455-460 pont körül mozog az államilag támogatott, de akárhogy számolom a pontjaimat (reálisan gondolkodva), nem fogom szerintem elérni. Mindenesetre megjelölöm azt is hátha összejön, de fel akarok készülni a rosszabb esetre is (fizetős)
2016. jan. 17. 10:51
 4/9 A kérdező kommentje:

#1: eddig is úgy terveztem, hogy mindenféle ösztöndíjat megpályazok csak az a baj, hogy nem tudom, hogy milyenek vannak pontosan, mik a feltételek, mennyi támogatásra számíthatnék. Más a Corvinusban és más a BME-n a tanulmányi ösztöndíj. Erről a bursa ösztöndíjról viszont még nem hallottam, úgyhogy lecsekkolom. Köszi :)


Tanulmányi ösztöndíjról (400+ ösztöndíj program) bőven beszéltek a BME nyíltnapján, de a Corvinuson szó sem esett ösztöndíjakról. Éppen ezért tűnik most reálisabbnak, hogy a BME -re menjek mert ott csak 120ezer ftra kellene felvennem diákhitelt, a Corvinusról meg nem tudok semmit.



A következő kérdéseimre várom még a válaszokat:


Megérné felvenni a diákhitelt 300ezres tandíjra?


A Corvinuson milyen ösztöndíjak vannak pontosan? Mik a feltételek, támogatás nagysága stb.? Leginkább a tanulmányi ösztöndíj érdekel, de a többire is kíváncsi vagyok.


Melyiket válasszam: a bme-t ahol félévente potenciálisan csak 120ezer ftra kellene diákhitelt felvennem, vagy a Corvinust ahol 300ezer(+- az ösztöndíjak amelyekről nem tudok) lenne félévente a diákhitel a tandíjra?

2016. jan. 17. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha önköltségesre mész, sajnos nem kaphatsz sem szociális sem tanulmányi ösztöndíjat.

Corvinuson első félév után az önköltségesek kaphatnak kompenzációt, ami a tandíj egy x százalékát jelenti a tanulmányi átlagodhoz mérten. De van lehetőség, hogy ha tényleg jó a tanulmányi átlagod (4,5 körül) átjelentkezhetsz államira.

2016. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 4.5ös átlagot nem hiszem, hogy el fogom tudni érni, de ha mondjuk egy stabil 4és átlaggal végig csinálnám az egyetemet akkor a kompenzációt beleszámolva érdemes felvennem rá a diákhitelt? Mennyi idő alatt tudnám kb végzés után visszafizetni? Köszönöm a választ!
2016. jan. 18. 14:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat 350.000 a tandíj félévente
2016. jan. 18. 16:02
 8/9 anonim ***** válasza:

A diákhitelnél olcsóbb nincs. Azt érdemes felvenned, még talán akkor is ha nincs kezdőtőkéd és összegyűjtöd, hogy amikor elindulsz az életben legyen önrészed, induló tőkéd. Ennél olcsóbb nincs, mint a diákhitel, ha mindenképp kell pénz. Ha költségtérítéses vagy, akkor a legjobba BME, ha a pénz fontos szempont.

[link]

2016. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bge az számvitelben nagyon erős, corvinus meg pénzügyben. De amúgy teljesen mindegy. Bármelyikre mész, másodévesként már tudsz szakmában dolgozni, harmadévesként meg biztos.

Bme is jó, kicsit lemaradva a corv.,bge után.

2016. júl. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!