Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindjárt itt a felvételi....

Mindjárt itt a felvételi. Melyiket válasszam orvosi vagy gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés
Bizonyos magánéleti okok miatt van belelátásom mindkét szakba. Engem az isten is egészségügybe teremtett ezt tudom. Kiskorom óta orvos akartam lenni és olyan mélyen bennem maradt ez,hogy lúzernek érzem magam ha nem orvos leszek. Pedig a gyógyszerész munkája sokkal izgalmasabbnak tűnik és sokkal jobb a fizetése is. Nem mellőzendő,hogy elég rosszul bírom a stresszt tehát egy kényelmesebb munka talán inkább nekem való. Így viszont bennem marad örökre a tüske. Mit tegyek?( Kérlek azt ne írjátok,hogy dobjak fel egy érmét vagy majd a pontjaim eldöntik,mert ez nem old meg semmit -ezt is tapasztaltam) Köszi!
2015. dec. 6. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy rajtad a nyomás - te helyezted magadra, vagy külső kényszerből érzed úgy, hogy muszáj orvosira menned? Ha leküzdöd ezt a kényszert, akkor fogsz tudni dönteni. Nekem most úgy tűnik, a gyógyszerészeti jobban érdekel téged. Ne fogd fel kudarcként azt, ha esetleg nem az orvosit jelölöd elsőként, sőt, azt se, ha valamiért nem vesznek fel rá. A világon millió út van, és az, hogy te melyiket választod, rajtad áll, vállald érte a felelősséget, és ne hagyd, hogy olyan gondolatok motoszkáljanak a fejedben, hogy "mi lett volna, ha...". Nem kell, hogy örökre tüske maradjon benned, ha valamelyiket nem választod, hiszen úgysem tudnád mindkettőt választani.
2015. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szülői nyomás nincs rajtam,anyukám az orvosit pártolj jobban apám meg a gyógyszerészetit. Tulajdonképpen az ő véleményük annyira nem izgat nem sokat törődnek velem meg nem is értenek hozzá. Egyszer elhatároztam még kiskoromban,hogy én megelégeltem ezt a szegénységet és annyit fogok tanulni hogy biztos megélhetésem legyen. Akkor még úgy gondoltam az orvosok meg az ügyvédek sokat keresnek és mivel a biológia jobban érdekelt így az orvosra esett a választás. Ki is voltam közösítve sokan bántottak,itthon is meg akartam mutatni hogy igenis valamiben jó vagyok.
2015. dec. 6. 19:26
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem válaszd a gyógyszerészetit.

Az orvosi túl nagy felelősség.

2015. dec. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kémiából és bioszból emelt szintű érettségi kell, vagy fizika emelt a kémia helyett ezek jól mennek? A biosz kémia nagyon fontos ott. Ezt neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél, mindkettő szak nagyon jó munkalehetőség, és a gyógyszerész is van olyan jó, mint az orvosi, attól függ melyik érdekel ezek közül.
2015. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ötöt bejelölhetsz, sorrendet még nyáron is lehet változtatni. Érettségik ugyanazok, egyelőre ne ezzel foglalkozz még.
2015. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszerésznek tanulok, szerintem inkább válaszd az orvosit. Tévhit hogy jól keresnek a gyógyszerészek, patikába egyre lejjebb megy a fizetés a túlképzés miatt, nettóba max 200-250 amit elérhetsz, feljebb nincs. Orvosként sokkal több a lehetőséged, ha lesz egy általános orvosi diplomád még ezer féle szakorvos lehetsz, olyan is amivel nem jár sok stressz pl. patológus, háziorvos. Az orvosok kezdőfizetése lehet hogy kevés(egyébként ők is megkapnak 200 körül) de ez az évek során sokszorosára is emelkedhet.
2015. dec. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nyugisabb munkát szeretnél, akkor gyógyszerészeti! De akkor kémia lesz bőven! :D
2015. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hát azért a gyógyszerészet szerencsére nem ott merül ki, hogy patika. Gyáraknál meg fizetés tekintetében a határ a csillagos ég, persze értelemszerűen nem kiesve az egyetemről, hanem azért pár év szakmai tapasztalattal.

Egyébként mindkét szakmával lehet komoly karriert csinálni, meg nagy pénzeket szakítani, de ugyan így el is lehet lötyögni sz_ar fizetéssel. Csak rajtad múlik.

2015. dec. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Válaszd szerintem az orvost. Én gyógyszerész vagyok. A patikai munka dögunalom, egész nap talpalsz, rohangálsz egyáltalán nem a kényelmes munka kategória. Elmúltak már azok a szép idők, amikor a gyógyszerészt kiszolgálták az aszisztensek és alig kellett valamit csinálni. Állsz a pénztárgép előtt egész nap és ez van mindig... Semmi kreativitás, kihívás. És mind ezt kb annyiért lassan, mint egy közalkalmazott. A kezdők bére nem éri el a 200 ezret. Gyakorlattal se számíts többre, mert inkább felvesznek a helyedre egy kezdőt, minthogy többet fizessenek. Ipar.. Na az sem túl fényes. Most iparban vagyok, hát tény, hogy itt kicsit több a fizu, de ide meg nem kll sok gyógyszerész. Nehéz bekerülni, mert rengeteg a jelentkező. Ezekre az állásokra vegyész, vegyészmérnök, biomérnök is jó. Kell ismerős vagy egy jó fejvadász , aki benyom. Szószerint... Menj orvosnak. Gyógyszerészet területen egyre kevesebb a lehetőség, főként a túlképzés miatt vegy ki tudja miért.
2015. dec. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Menj orvosira. Ugyanaz a véleményem, mint az előző válaszolónak. Én is gyógyszerész vagyok,csak én iparban kezdtem és most vagyok patikàban. Csak akkor kapkodnak utánad, ha valami világvégi településre jjelentkezés. Se meló, se pénz, se tekintély. A lábad még leszakad,annyit ugrálsz egy nap. Választhatnék most, az orvosira mennék.
2016. okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!