Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kirúgtak az egyetemről,6...

Kirúgtak az egyetemről,6 kredit hiányzott a diplomához. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
210 kredites a szak, nekem ebből 204 meglett. Sajnos van 2 db 3 kredites tantárgy ami nem megy, 2 éve napi szinten 1-1 órát tanulok mindegyikre. Terhes vagyok, nyáron születik a kisbabám. Érdemes újrafelvételiznem? Vagy úgysem fog sose sikerülni? Évek munkája, emellett sok pénz veszett kárba. Összesen 7 évet jártam suliba, de az utolsó 2 évben már dolgoztam teljes állásban és csak a vizsgákra mentem be. Az egyetem a BME.
2016. jan. 21. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én bizony visszafelvételiznék és csinálnám.

Hasonlóan jártam, mint te. Nem mentem vissza 10 évig. 2 gyerek mellett fejeztem be, na úgy sokkal keményebb volt. Siess! Menj vissza és küzdj!!!

2016. jan. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lényeges kérdés, hogy MELYIK tárgyakról van szó!


Ha fontos, alaptárgyak, akkor nem érdemes tovább erölködni, ha mellékes, akkor megéri csak azokba sok energiát fektetni és elöször azokat letenni a következö nekifutáskor.


Ha sikerül, akkor van értelme folytatni, ha nem, akkor meg ne vesztegesd rá az idödet.

2016. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy év múlva felvételizhetsz újra


ha már elhasználtad a keretedet akkor tandíjat kell fizetni de azt a 6 kreditet szerintem is csináld meg


1 félév.

2016. jan. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
"Beszarsz Mire Elvégzed!" :)
2016. jan. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most felvételizhetsz újra, mert kisgyerek mellett úgyse tudsz dolgozni, jót fog tenni a tanulás, nem leszel legalább szülés utáni depressziós. Mindenképp most felvételizzél, mert jövőre már kiszaladsz az időből. Legfeljebb egy vagy két passzív félévvel kezdesz, ha felvesznek. Ezt a két 3 kredites tárgyat, leteheted más egyetemen is, ha legalább 70%-ban megfelel a tematikája a BME-s tematikának, azt akkreditáltatod a BME-n, ha elvégezted a másik egyetemen. Kérhetsz a BME-től előzetes kreditelismertetést, akkreditációt, ha nem lennél benne biztos, hogy meg van-e a 70%-os átfedés. Próbáld meg.
2016. jan. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!