Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Hogy néz ki az...

Egyetemisták! Hogy néz ki az órarendetek?

Figyelt kérdés

Írjatok szakot is meg hogy melyik egyetem. Elsősorban BTK érdekelne. Illetve még egy kérdés: miért hallani sokszor azt, hogy egyetemen egész nap szórtan vannak órák estig? Meg lehet úgy oldani, hogy ne így legyenek, vagy ez nem a diákokon múlik?


Köszi!



2016. jan. 21. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

most vizsgaidőszak van, szóval sehogy.

de amúgy valóban szinte minden nap reggeltől estig vannak óráig. van,hogy folyamatosan. de van amikor van 1-2-3 órányi lyuk az órák között. olyan napom is volt, amikor egy nap kétszer is voltak lyukas óráim.

reggel 8tól kezdődik az első óra, utolsó nekünk 8-ig tartott, de utánunk még volt óra az egyik csoportnak, este 9-ig.. szóval tényleg nem városi legenda, van,hogy estig van óra.

ha szerencséd van és fel tudod venni az órákat ahogy te akarod, akkor ok. de sajnos tárgyfelvételkor van,hogy kidobál a rendszer és mire újra bejutsz már elfoglalták a "jó" időpontokat.

de persze olyan is van,hogy egy előadás csak egy időpontban van meghirdetve,szóval nincs választási lehetőség,hogy neked az jó -e.

ha a mintaórarend szerint haladsz akkor valószínűleg ütközés nem lesz. de elő is fordulhat, nekem is volt.

én TTK-ra járok.

amúgy olyat is tudok, akiknek sikerült megoldani,hogy csak hétfőtől csütörtökig legyen órájuk. de mint írtam,hogyha egy előadás csak pénteken van meghirdetve, akkor muszáj vagy akkora felvenni.

2016. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában igyekszem úgy csinálni, hogy reggel kezdjek és ne legyenek lyukak. Ebben a félévben ez sajnos nem jött össze és hétfőtől csütörtökig 6-ig volt órám, előttük pedig minden nap 2 óra lyukas. Ami nekem így elég kellemetlen volt, hazamenni nem tudtam, de csak túléltem :) Most eddig jól néz ki nagyon az órarendem. Egyébként igen meg lehet, ha pont jól vannak az órák és egy tárgyból nem egyetlen egy gyakot hirdetnek.


ELTE TTK matek szak

2016. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Azért a BTK-t meg a TTK-t nem lehet egy lapon emlegetni. BTK-n nem fogsz belehalni az óraszámba.
2016. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
igazából nekem sincs sok órám, inkább csak a tárgyakba külön külön lehet belehalni :D analízis 5 pls :DD
2016. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most kezdtem az egyetemet TTK-n. Hát volt jópár lyukas órám... Például reggel 8-kor alig vettem fel órát sikerült úgy megoldanom. Viszont így estére maradtak :/ Tehát átlagban heti 3x este 8-ra végeztem, de csütörtökönként fél 9-ig volt kémiám. Ó az volt a kedvenc napom :D reggel 8-tól óra 10-ig aztán délután 4-től 3 óra fizika és dupla kémia. Mondanom se kell elszállt minden életkedvem, de túléltem. :)

Nem hiszem h meg lehetne úgy oldani h egyhuzamban legyenek az óráid, főleg ha azok előadások, amik kötelezőek, és csak egy időpont van rá. Gyakorlati órákon már megoldhatóbb ez. Csak akkor meg az a rossz h itt is szeret minden oktató egyszerre referáltatni (dolgozatot íratni) és ha tömbösítetted ezeket az órákat neked lesz nehezebb felkészülni rájuk. Én ezért bontottam szét őket.

2016. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!