Passziváltassak?

Figyelt kérdés
SZTE-s vagyok. Most volt az első félévem egyetemen, és szörnyen sikerült. Nem tudtam elég hamar hozzászokni a dolgok működéséhez, és a vizsgaidőszak is nagyon megviselt. Lett 2 megajánlott jegyem, de 2-ből nem lett meg a gyakorlat, így azokat buktam. 3 kurzusból tudtam jelentkezni vizsgára, abból az egyik nem sikerült, a másik kettővel még próbálkozok, de nem sok reményt fűzök hozzájuk. A második féléves kurzusok közül szinte mind azokra épül, amik nem sikerültek. Ha indulnak keresztfélévben, akkor össze tudok szedni 30 kreditet a félév végére, hogy ne rakjanak át fizetősre? Vagy inkább passziváltassak, és szeptemberben folytassam? Ha passziváltatást javasoltok, akkor az hogyan működik?

2016. jan. 22. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen szak?
2016. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Programtervező informatikus.
2016. jan. 22. 20:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne passziváltass, akkor csak szeptemberig még jobban kijössz a rutinból és rosszabb lesz megint tanulni.

Ha tudsz vegyél fel szv tárgyat amit könnyebb teljesíteni, plusz biztos vannak olyan kötelező tárgyak is amik könnyebben teljesíthetőek, ezeket csináld meg és akkor valószínűleg nem lesz baj a kreditekkel.

2016. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Minden mindenre épül kb, így a későbbi féléves tárgyakat se tudom felvenni. Csak szabadon választhatóból meg szerintem nem lenne meg a 30 kredit második félév végére.
2016. jan. 22. 21:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha esetleg sikerül vizsgád és tudsz felvenni egy-két második féléves tárgyat, vagy olyat aminek nincs előkövetelménye, akkor elvileg a szabadon választható azért szabadon választható, hogy bármelyiket felveheted. Nem ismerem az SZTE-t, de szerintem másik karokról is vehetsz fel szabadon választhatót. Biztos össze tudod rakni a két félév alatt a minimum 30 kreditet, de ahhoz a vizsgáknak is sikerülni kell nyáron. De mondjuk szabadon választhatókból vehetsz fel könnyű tárgyakat. Vehetsz fel csak a 2. félévre 30-nál is több kreditet, ha kijön az órarended úgy, hogy biztos meg legyen a 30 a végén. Annyi van, hogy így plusz egy állami féléved elmegy és kettőt fogsz elhasználni, miközben szeptembertől szinte elölről fogod kezdeni. Viszont ha könnyűeket veszel fel és teljesíted, akkor szeptembertől ösztöndíjat is kaphatsz.
2016. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, különben ha passzíváltatsz, az egyszerű, csak nem jelentkezel be a következő félévre, nem aktíválod be magad, azt akkor passzívon maradsz. Aztán majd augusztus végén bejelentkezel aktívra a következő őszi félévre és felveszed az óráidat.
2016. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem sok esély van rá, már az első 2 próbálkozás se sikerült, pedig félév közben is folyamatosan tanultam a ZH-kra. Ha sikerülne, akkor csak 2 tárgyat engedne felvenni. Azon kívül 2 db 2-2 kredites tárgyat enged, ami szintén nem sok. Olyanokat meg nem szeretnék felvenni, amikre nincs szükségem ezen a szakon. Hétfőn első dolgom lesz, hogy bemegyek a TO-ra és rákérdezek ott is a passziválásra. Köszi a válaszokat!
2016. jan. 22. 21:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!