Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségi mennyire...

Magyar érettségi mennyire nehéz középszinten? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Reál beállítottságú vagyok, mindig is utáltam az irodalmat. Ráadásul 4 évig olyan tanárunk volt, aki rém unalmasan tart órát (mondjuk lehet minden tanárt unalmasnak találtam volna).


Jövőhéten próbaérettségit írat velünk és semmit se értek az érveléshez, valamint a vers és novella elemzéshez. Főleg, hogy ezeket a szövegalkotás feladatokat nem is gyakoroltuk szinte. Háromszor írtunk novella elemzést és egyszer összehasonlító verselemzést... és ezt nem együtt a tanárral, hanem önállóan kellett. Csakis a verselemzésénél írtuk le a szempontokat, hogy mi alapján csináljuk.

Elhiszem, hogy valakinek ennyi is elég és keni vágja ezeket a dolgokat, de szerintem ennél többet is gyakorolhatott volna velünk :D Na mindegy.


Nekem teljesen elég a kettes magyarból, és arra gondoltam, hogy a szövegértést megírom jól és azzal már meg lenne a 25 pontos írásbeli. Viszont, ha valami trükkös szövegértést kapok, ami kifog rajtam, akkor azzal megszívhatom... és ezért nem szeretnék csak a szövegértésre hagyadkozni.


Szövegalkotásnál melyiket érdemes választani egy teljesen kezdőnek? (novellaelemzés, verselemzés vagy érvelés?)

És azon belül is tanácsok kellenének, hogy miről érdemes rizsázni.


Mellékkérdés:

Tanárunk azt mondta, hogy ha nincs meg a minimum 3 oldal (500 szó), akkor az egész szövegalkotás részre nullapont jár! Ez tényleg így van, vagy csak ijesztget?


2016. jan. 23. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Az érvelést csak akkor válaszd, ha van irodalmi műveltséged, mert ott az érveidet irodalmi példákkal kell alátámasztani.

Igazából témától függ, hogy melyiket érdemes választani. :)


Ha tényleg a kettes a cél, az simán meglesz. Olvasgasd el az előző évek megoldókulcsait, ezek jó támpontot nyújthatnak.

Érdemes lenne kiírnod a nagyobb költők, írók ( teljesség igéne nélkül: Tóth Árpád, Ady, Juhász Gyula, József Attila, Petőfi, Arany, Babits, Zrínyi, Ballasi, Kosztolányi, Jókai) főbb műveit, a rájuk jellemző motívumokat, korstílust, amiben alkottak, életpályájuk meghatározó részeit (ami hatott a műveikre, pl Radnóti és koncentrációs tábor, Ady és Léda szerelme, Ady és Párizs stb)

Ezt egy nap, egy hétvége alatt ki tudod írni. Egyszer-kétszer elolvasod, akkor bőven meglesz a kettes.


Értelmesnek tűnsz a leírásod alapján. Ha így próbálsz készülni, akkor szerintem sokkal jobb eredményt is elérhetsz:)

2016. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
emelthez képest pofonegyszerű..ha hülye vagy akkor is minimum hármas.
2016. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!