Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeptemberben elkezdtem az...

Lollipop Girl kérdése:

Szeptemberben elkezdtem az Egyetemet, november közepéig rendesen be is jártam, de onnantól családi okok miatt egyáltalán, nem mentem be, vizsgákat se vettel fel, nem is mentem vizsgázni?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne,hogy ezzel a félévem bukta az oké,meg h fizetnem kell a nem teljesített kreditek után,de h tudnám újrakezdeni majd?

Úgy tervezem h a most következő félévemet passziváltatom,amíg a nem gyüjtök egy kis pénzt meg a veszteséget feldolgozom és jövő szeptembertől szeretném úgy elkezdeni mintha nem is lett volna ez az év.

Ez így megoldható vagy van ennek valami más módja,így hivatalosan kivitelezhető lenne?

Segítsetek légyszi,mert nem igazán tudom h mennek a dolgok az egyetemen hiszen épphogy elkezdtem.

Előre is nagyon köszönöm 😊



#egyetem #passzív félév #nem teljesített félév #hivatalos mód
2016. jan. 26. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem megoldható, de a TOra menj be megérdeklődni, olyan nüanszok miatt is, hogy neked kell-e fizetni passzív félév alatt TBt vagy sem, tudsz-e dolgozni diákmunkásként. Egyébként arra vigyázz, hogy az egyetemeken meg szokták adni, hogy egy évben hány kreditet kell teljesíteni, hogy ne rakjanak át fizetősre, nyilván a passzív félév alatt ez nem számít.

Amúgy ha államis vagy súlyos családi eseteknél, mint eltartó kórházba kerülése, vagy halála esetén igényelhetsz rendkívüli szociális ellátást, a HÖKnél érdeklődd ezt meg.

Egyébként ha nagyon szívóznak veled következő évben, akkor még mindig él a dékáni méltányossági lehetősége, 2 lehetőség van ebből, szóval okosan használd ki. De ha írsz jövőre egy szép levelet, hogy ilyen rossz volt neked első félévben, újra fel kell venned a tárgyakat, fizetni értük, de a szociális helyzeted ilyen, + méltányossági okokból engedjék el a tárgyak újrafelvételi költséget, akkor jó eséllyel eltörölhetik. De ha nem olyan vészes nálatok ennek a díja, akkor lehet okosabb nem eljátszani ezt.

2016. jan. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha családi problémáid voltak nyomós és váratlan, akkor adjál be egy általában Neptun egy félév utólagos passzíválása kérelmet, csatolva a dokumentumokat, amik igazolják a nyomós és váratlan helyzetet, és hogy ez téged érzelmileg és pszichikailag annyira megviselt, hogy nem tudtad végezni a tanulmányaidat és. Talán még egy napig vagy kettőig beadhatod ezt a kérelmet. Aztán ettől függetlenül a nem teljesített kreditekért nem kell fizetni, csak van ahol az újrafelvettekért kell majd. Ha esetleg utólag passzíválnák, akkor meg egyáltalán nem fog kellene fizetni a kreditekért. Ettől függetlenül a második félévben, ha nem jelentkezel be a Neptunba aktívra, akkor automatikusan passzív leszel. És lesz egy passzív féléved, szünetel a hallgató jogviszonyod, a következő bejelentkezésig, félévkezdésig, amikor majd aktívra fogsz bejelentkezni.
2016. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Passzív alatt tudsz dolgozni diákmunkásként.TB-t szerintem nem kell fizessél, csak ha kiiratkozol.
2016. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!