Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bár nem közvetlenül oktatás,...

Bár nem közvetlenül oktatás, de. Mi van, ha a gyerek a farsangon mobillal fényképez?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Véleményetek kérdezném a következőről:

Fiam most 8.-os és nemsokára lesz a jelmezbáljuk. A szülői munkaközösség kitalálta, hogy nem fotózhatnak a mobiltelefonjukkal.

Miért baj, hogy oda van be van építve a fényképező a telefonjukba? Nem értem.

Ha jól értem, az eddigi információim alapján, akkor fényképezővel szabad.


Hát normálisak ezek?


Mi a véleményetek. Lehet, hogy én gondolom rosszul?



#mobil #farsang #iskola #fotózáős
2016. jan. 27. 19:58
 1/4 anonim válasza:

Én is 8.-os vagyok, nálunk sem lehet soha fényképezni. Nálunk viszont megengedik a tanárok, hogyha megkérjük őket ilyen eseményeken mint például Farsang vagy épp Mikulásbuli, akkor megengedik.

Szerintem próbálkozzon be az egyik tanáránál, "hátha" ;)

2016. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. De én őszintén szólva le...om, hogy melyik tanár mit gondol. Amúgy a szülői munkaközösség találta ki.

Ha fotózni akarok, fogok.

Más véleményére vagyok kíváncsi, mert lehet, hogy rosszul gondolok valamit.

2016. jan. 27. 21:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod, úgy kb. az egészet. Ha van egy szabály, akkor azt vagy betartod, vagy számolsz a következményekkel és itt most nem csak arra gondolok, hogy a gyermeked intőt kap, vagy esetleg súlyosabb esetben kicsapják, hanem arra, hogy ez törvényileg is szabályozva van. A dolog valahogy úgy néz ki, hogy akkor készíthetsz valakiről fotót ha az hozzájárul (cselekvőképtelen személy esetében a szülő hozzájárulása szükséges). Mivel egy ilyen eseményen nem tudod egyenként kikérni a későbbi képeken szereplők hozzájárulását, az iskola pedig valószínűleg nem vállalja be a "belépsz a rendezvényre ezzel pedig elfogadod, hogy fényképfelvétel készülhet rólad" c. ilyen esetekben, a felnőttek világában bevett szokásként alkalmazott frázist, így jobbnak látja tiltani a fotózást. Ahelyett, hogy felháborodsz és hisztizel, gondold végig, hogy mi lehetett esetlegesen az előzménye egy ilyen történetnek. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy valamelyik gyereket azzal szívatták, hogy szándékosan rossz képeket készítettek és tettek közzé róla. Ugye Te sem szeretnéd ha a gyermeked ilyen jellegű szívatásnak legyen kitéve? Hiszti helyett próbálj meg megnyugodni és tedd félre a "nekem minden jár, nekem mindent szabad" hozzáállást amiről már a másik kérdésednél is írtam, mert ha a gyermeked ezt szokja meg, akkor egy életképtelen kis gyökér lesz belőle.
2016. jan. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A kérdés arra vonatkozott, hogy fényképezővel lehet, de mobillal nem. Miért baj, ha előveszi a mobilt, kép elkészül és elteszi. Ennyi.

Az, hogy ki van a képen az még egy Smena8-cal is rajta lehet. Nem az eszközön múlik.

Amiről te beszélsz, az 2014.03.15-n lépett hatályba a szigorítása annak, hogy ki kiről hogy fotózhat...

2016. jan. 31. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!