Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy félek érettségitől. Mi...

Úgy félek érettségitől. Mi lesz ha nem vesznek fel?

Figyelt kérdés

Tudom mégn van 3 hónapom, de ez annyira kevesnek tűnik.

Félek nagyon. Mi lesz ha elrontom? Nem akarom elrontani.

Vagy ha nem vesznek fel, nem is tudom mit kezdjek magammal. Nem tanulhatok többet anyu megmondta. Ha nem vesznek fel egyetemre akkor mehetek dolgozni gyárba. Mivel érettségivel sehova nem vesznek fel.

Már rosszakat álmodok sokszor érettségivel kapcsolatban, és görcsben vagyok folyamatosan.

Mit tegyek?

19/L


2016. jan. 31. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor egy év múlva újra próbálkozol. Édesanyádnak nem így kellene motiválnia.
2016. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De én most szeretnék bekerülni. Annyira jó lenne ha az az sms jönne július közepén hogy elértem a pontharát és felvettek...

Félek,hogy a görcs miatt cseszem majd el...

2016. jan. 31. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért, más talán nem most akar bekerülni, csak poénból jelentkezik? Akkora tragédia, ha most nem sikerül?

Ha ennyire ragaszkodsz egyetlen alternatívához, és nem készülsz fel arra, hogy esetleg máshogy alakul, akkor persze, hogy görcsölni fogsz.

2016. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem rontod el. Ne kételkedj magadban, az nem vezet semmire! Légy pozitív, mondogasd magadban, hogy menni fog, jó eredményeid lesznek, és elég lesz a pontszámod a felvételihez. Nem szabad így hozzá állni, mert bevonzod a negatív dolgokat. Anyukádat meg felpofoznám a hozzáállásával, látszik, hogy fogalma sincs hogy működik a felvételi.
2016. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenki akkor akar bekerülni, amikor jelentkezik, mégsem halt bele eddig senki, mert 1-2 évvel később sikerült neki. Ha te az első sikertelen felvételid után feladnád, akkor nem is akarod igazán.

A szabadon maradt évvel/évekkel számtalan dolgot lehet csinálni. Pl be lehet iratkozni egy OKJ-ra, akár csak hobbiból, de többre mész, ha olyasmit választasz, ami egyetemen is érdekelne. Így kiderül, hogy tényleg érdekelne ez a téma, vagy már egy OKJ-n sem sikerül úgy elsajátítanod.

Lehet ezenkívûl nyelvet tanulni. Ha van is most vmiből nyelvvizsgád, azt mindig lehet továbbfejleszteni, plusz sosem volt még hátrány, ha valaki több nyelven is tud.

És lehet dolgozni is. Ezzel sincsen semmi baj, sőt. Valójában sokat dob az ember személyiségén, ha egyetem előtt/alatt már rakott keresztbe két fűszálat. Vmilyen szintű önállóságra nevel, ami egyetemen mindenképpen egy szükséges kompetencia.


Tudom, hogy most azt érzed az érettségi a világ közepe, de nem az. Ha az elmúlt éveket legalább minimálisan tanulással töltötted, ha a következő 3 hónapban beleadsz apait-anyait, akkor egyszerűen nincs olyan forgatókönyv, hogy ne sikerüljön. Ennyi önbizalomnak kell lennie, pláne ha esetleg amúgy is jó eredményied vannak a suliban.

Egyébként mindig azok szoktak a legjobban pánikolni, akik aztán a legjobb eredményeket érik el, plusz amúgy is a legjobbak között vannak.

2016. jan. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!