Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rettegek az ismétlő érettségit...

Rettegek az ismétlő érettségitől, szinte már tanulni sem tudok, mindig azt érzem, hogy felesleges, úgysem vesznek fel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


2 éve érettségiztem, de úgy döntöttem, orvos akarok lenni, amihez idéntől 2 emelt kell. Se bioszból, se kémiából nem emlékszem már semmire, magántanárt jelen anyagi helyzetemben nem tudok magamnak megengedni, így marad az önálló tanulás.


A Mozaik kiadó Biológia 10-12 és Biológia érettségizőknek 1-2-t, és Villányi Attila Kémia a kétszintű érettségire és Ötösöm lesz kémiából c. könyveit ajánlották, ezeket vettem meg.


Nemrég elkezdtem tanulni, de mindig az motoszkál a fejemben, hogy mások magántanárhoz, faktra, érettségi előkészítőre járnak évekig, és sokuknak így sem sikerül, akkor biztos nekem sem fog, aki szinte már mindent elfelejtett, és kb. 6 hónapom maradt a két emeltre...


Szerintetek van esélyem? Van, akiknek ugyanilyen körülmények között sikerült a felvételi?



2012. nov. 15. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Biztosan vannak akik hasonlóan jártak mint te!Úgy gondolom ha már orvosira készülsz akkor képes vagy megcsinálni!Csak el kell hinned, hogy képes vagy magántanár és felkészítő tanfolyam nélkül is végig vinni az egészet!Ha már tanultad ezek közül valamelyiket akkor szerintem eszedbe fog jutni mert egyszer már megtanultad csak próbáld meg előhívni a tanultakat!És sokszor képzeld el hogy mindkét tárgyból leérettségiztél 5ösre, mindenki gratulál és képzeld el azt is hogy bekerültél az orvosi egyetemre és akkor tutira sikerülni fog!:)
2012. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én most fogok először érettségizni,gondolkodtam az emelt matekon de lecseszett a sulis/külön tanár is hogy arra már vagy egy éve tanulni kellett volna hogy sikeres legyen...

A biosz és kémia emelt pedig híresen a két legkeményebb érettségi a többihez viszonyítva

Én nem fűznék hozzá sok esélyt,ha csak 0-24ben 6hónapon át folyamatosan tanulsz és max budira meg kajálni állsz fel

2012. nov. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ha nem voltál nagyon jó tanuló, 1-2 nyelvvizsgával, akkor nem sok esélyed van. egy normális egyetemre (nem csak orvosira) több éves készüléssel mennek az emberek.

érdemes reálisan felmérni a lehetőségeket és az esélyeket, ugyanis oktv győztesekkel és elitiskolák legjobbjaival fogsz együtt jelentkezni.

ha jó képességeid vannak, a 6 hónap bőven elég lesz, de ehhez kell, hogy a többi körülmény is passzoljon. gondolom nem 3asokkal akarsz próbálkozni.

2012. nov. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok mint te... csak nekem matekból kell emelteznem, fizikából elég a közép + rajz alkalmasságira is gyakorolnom kell, és ezekre nekem is fél évem van. Tanár és felkészítő tanfolyam nélkül.. könyveket vettem én is, meg még fogok is. Lehet, hogy eszméletlen nehéz lesz, de a célomért kihozom magamból a maximumot. Szóval szerintem nem lehetetlen, csak hinni kell benne, hogy sikerül :) és persze beleadni apait- anyait.. Kitartást a felkészüléshez, és ne add fel! :)
2012. nov. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem. 6 hónap nem elég. Hülyeség, hogy elég. A bioszhoz lehet, de a kémiához nem. A sok számítás....
2012. nov. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is csak 6 hónapom van hátra érettségiig. Énis 0-ról kezdtem ,de már haladok, igaz magántanárral. Emelt kémia és emelt biológia kellene nekem is az orvosihoz. Szerintem midnent lehet , csak akarni kell. Hidd el.

Ha nem is jön össze mindkettő olyan jóra , szerintem már azis elég fasza,ha az egyik jól sikerül és azzal már nem kell foglalkozni és tudsz a másikra tanulni és azis meglesz.

Lényeg a lényeg , eléggé betettetek az orvosira készülőknek ezzel a baromsággal,hogy nem engedik beszámítani a plusszpontokat,mivel a 2 emelt +100 -at ad ,ami a maximum. Remélem ezt megváltoztatják addig, úgyis még az utolsó percben is változtatnak mindenen.

2012. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
azért kicsit szemétség,hogy az orvosira, gyógyszerészire készülőknek és még sorolhatnám.. nem engedik beszámítani a nyelvvizsgát,versenyeredményt. Nagyon remélem,hogy ezt megváltoztatják.
2012. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 luszi85 válasza:
Szia! Én majdnem 10 éve érettségiztem és mégis jövőre jelentkezek orvosira. Szerintem pár hónap alatt simán fel lehet rá készülni egy kis tanulással.Lehet, hogy vannak olyanok, akik megtehetik, hogy évekig járnak magántanárhoz, de az még nem jelenti azt, hogy meg is tanulják rendesen az ott elhangzottakat. Szóval hajrá, ezek a könyvek sztem jók lesznek.sok sikert.
2012. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6os nem ad plusz 100at a 2 emelt,emeltekre max 50 pontot lehet kapni

Mint a nyelvizsgáknál,egy felsőfokúra kapsz asszem 40 pontot,de ha csinálsz pl 4 felsőfokút arra is csak 40et kapsz

2012. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9/.-es , nézd meg a felvi.hu pontszámító kalkulátorát és ott láthatod,hogy beszámítja mintkét emeltet +100-nak, ugyhogy a nyelvizsgát stb. már nem is lehet hozzászámítani.
2012. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!