Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Munkáltatónak köteles vagyok...

Munkáltatónak köteles vagyok bejelenteni, hogy levelezős képzésen tanulok?

Figyelt kérdés

2016. febr. 3. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles.
2016. febr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem ártana.

Valahogy el kell majd menned a vizsgákra, akkor is, ha a konzultációk mind hétvégére esnek.

2016. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2: én másfél éve távoktatásban tanulok munka mellett, és senki nem tudja a munkahelyemen.
2016. febr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3: Hogy jársz vizsgázni?

Én is levelezőre jártam és vizsgaidőszakban rengeteg vizsga van. Nyilván feltűnő, hogy egy héten 3x nem megyek be :)

Mondjuk én nem titkoltam, mert nem gondoltam, hogy ez olyan nagy titok lenne.

De nem tudom elképzelni, hogy senki se venné észre, ha nem is mondom el.

2016. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: nálunk a vizsgák rendszerint munkahelybarát időpontokban vannak, hétköznap inkább estefelé (nekem elvileg 8-tól 4-ig van a munkaidőm), de sok hétvégén, illetve rengeteg lehetőséget biztosítanak elővizsgákra. Utóbbi nélkül nem is menne.
2016. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: Értem. Nálunk csak a konzultációk voltak hétvégén.

Az összes vizsga hétköznap munkaidőben, általában délelőtt volt.

2016. febr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A munkáltatódnak semmi köze hozzá hivatalosan. Nem vagy köteles bejelenteni. Azt viszont neked kell tudni, hogy milyen a beosztásod, mennyire tudod megoldani a konzultációkt és a vizsgákat munka mellett. Azt is te tudod hogy állnak hozzád, ha szabit kérsz akkor simán megkapod, vagy figyelmeztetnek hogy a szabadság mely részével rendelkezel Te, és mely részéről dönthet a munkáltató. Mivel nem kötelesek elengedni még saját szabadság terhére sem (hiszen az éves szabin 25%-át kötelesek kiadni akkor amikor Te kéred, 75%-áról a munkáltató döthet hogy mikor adja ki)Persze vannak munkahelyek ahol ezt nem veszik szigorúan és soha nem merül fel problémaként, van ahol meg packáznak az alkalmazottal és folyton az orra alá dörgölik hogy ne ugráljon. Szóval ezek ismeretében tudod eldönteni, hogy van-e értelme elmondani a munkahelyeden hogy tanulsz, mert lehet hogy pont egymegértő támogató közeg, de lehet hogypont ellenséges.
2016. febr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2016. febr. 8. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!