Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkáltatónak mikor kell/illik...

Munkáltatónak mikor kell/illik bejelenteni a terhességet?

Figyelt kérdés

Nyilatkozni kell rögtön, hogy meddig szeretne az ember állományban maradni? Gondolok itt arra, hogy előre nem látható, hogy a szülés előtt 1 héttel még munkaképes leszek, vagy már 2 hónappal korábban se.


A terhességgel kapcsolatos orvosi vizsgálatokra valóban el kell engedni a munkavállalót munkaidőben?


2013. ápr. 25. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már másnap megmondtam,ahogy megtudtam, hogy esetleg ne mástól hallják vissza. Én így láttam tisztességesnek. Így ők is tudnak alkalmazkodni az állapotomhoz és nem kell magyarázkodnom,ha esetleg futnom kell a mosdóba rókázni...
2013. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Amint a terhes kiskönyvet megkaptad, akkor már szólhatsz. Úgyis be kell mutatnod. Előtte még nem "hiteles" a terhesség (tehát nem lobogtathatod a terhestesztet).

tgyást szülés előtt max. 1 hónappal veheted igénybe.


Tehát szerintem ne jelentsd be, hogy x hónappal szülés előtt már nem akarsz dolgozni, hanem mész táppénzre. nem tudhatod előre, hogy viseled majd a terhességet, lehet jól, és végig dolgozol.

2013. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És igen, el kell engednie a munkavállalót munkaidőben a szükséges vizsgálatokra. :)
2013. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Minél előbb írásba, csak attól a pillanattól él a védettséged.

Másfelől te is tisztességet vársz el tőle nem át verést, így neked is annak kell lennie.

2013. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

CSak az gondolkoztatott el, hogy pl családnak oké, hogy már a házi teszt után elmondanám, de munkáltatónak úgy, hogy az első három hónapban még semmi sem biztos...?


Amúgy normális munkahelyem van, visszaveszik a kismamákat, addig határozott idejű szerződéssel töltik fel a pozíciót, tehát nem tartok attól, hogy kirúgnának. (Ha ilyen történne, az a munkavégzésem minőségével lenne összefüggésben)

2013. ápr. 25. 20:11
 6/12 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen munkahelyem van. En másnap szóltam a fonoknek, hogy ugy néz ki, hogy babát várok (másodikat). Orvoshoz csak a 8. héten mentem el.

Mi egy faluban dolgozunk, sok rokon, így nagy esély volt, hogy a fulébe jut és nem szerettem volna ha mástol hallja.


14 hkm

2013. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy eljutottál a nőgyógyászhoz és adott a terhesség tényéről valamilyen leletet, utána mond el, mert azzal igazolni tudod a terhességet, azért a munkaadónak is kell vmi támpont, meg később nem lehet vita, nem hihet el mindent bemondásra. Csomóan trükköznének, hogy jajj ők terhesek, kíméljetek, meg több szünet kell stb..., aztán közben nem is és 3-4 hónapban meg "véletlenül megszakad a terhesség." Szerintem korrekt minél előbb szólni, hogy a munkaadónak legyen ideje megfelelő helyettest keresni, illetve neked is legyen időd betanítani, mert ugye nem lehet tudni meddig tudsz maradni. Én annyit mondtam a főnökömnek, hogy egyenlőre problémamentes a terhesség, addig dolgozok amíg tudok, és fogok egyből szólni ha ez változna. Amúgyis el kellett kéredzkedni vizsgálatokra, akkor utána mindig megkérdezte, hogy minden rendben van-e (nyilván nem a leleteim böngészte, csak annyi érdekelte, h tudok-e még maradni, meg ő is izgult). Nekem a 6. hónapban lett problémám, amikor is kiírt a háziorvos egy hétfői napon, de még a héten be akartam menni dolgozni, hogy lezárjam az épp folyamatban lévő dolgokat, mielőtt elmegyek, de közbejött egy haláleset, temetésre kellett mennem, úgyhogy kénytelen voltam egyik napról a másikra bejelenteni hogy nem jövök. A főnököm rendes volt, nem éreztette, hogy ez gond lenne, szerencsére nálunk is családbarátok. Amúgy ha izgulsz, hogy túl hamar jelented be, megkérheted a főnököd, hogy ez maradjon köztetek a kritikus 3. hónap végéig, csak így érezted korrektnek, hogy szólsz mihamarabb.
2013. ápr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: az elfelejtettem, ha babonából nem akarod hamar, azért legkésőbb a 3 hónap végén jelentsd be, mert 90. naptól jár a családi adókedvezmény.
2013. ápr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a 12. hét betöltése után szóltam - az orvos is ezt javasolta... Azóta azon rugózik a főnököm, hogy meddig akarok dolgozni és nem akarom-e magam kiíratni TP-re... Ja meg, a kollégától hallottam vissza, hogy nagy valószínűséggel GYES után már nem itt fogom dolgozni... Szóval biztató kilátások.

A lényeg: én még nem szólnék!

2013. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!