Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és hogyan kell a munkált...

Mikor és hogyan kell a munkáltatónak bejelenteni a terhességet?

Figyelt kérdés
"veszélyes" munkahelyen dolgozom, szociális otthonban, félek, bármit elkaphatok, de attól is félek, hogy a munkáltató rossz szemmel nézi, hogy már a terhesség legelején táppénzre megyek...ti mikor jelentettétek be??
2013. máj. 16. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Irásban, ajánlott levélben+ e-mailben+ szóban, így be vagy biztosítva.
2013. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a 6. héten jelentettem be szóban, majd a 7. héten írásban. Rövid, lényegre törő levelet nyújtottam át a közvetlen felettesemnek (annak, aki a szerződés szerint utasítási jogkörrel rendelkezik) és aláírattam, lepecsételtettem. Innentől kezdve a felettesemmel tudattam, ő el tud járni. Ha az információ más illetékeshez nem jut el, az az ő felelőssége, hiszen a "nyilatkozaton" dátum is szerepelt.
2013. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Írásban,és minél előbb,mert akkortól vagy védett.

7.héten jelentettem be,8.-tól nem dolgoztam.

2013. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is szociális otthonban dolgoztam. Nekem első 7 hétig csak a közeli munkatársak tudták, hogy babát várok mert néhány dologban muszáj volt, hogy segítsenek. Aztán 8 hetesen egyik percről a másikra lettem veszélyeztetett terhes, mert vérezni kezdtem (nem a munka miatt, én akartam tovább dolgozni) így a főnökömet felhívtam holnaptól nem megyek mert babát várok, szerencsém volt, vár vissza 3 év múlva. Gondold meg jól a táppénz kérdést, mert nagyon kevés, amit eddig elkaphattál azt már úgy sem kapod el. Persze jobb félni. Igazából akkor mész táppénzre amikor szeretnéd, elsőkörben beszéld meg az orvosoddal és kérj papírt tőle, utána kis borítékkal a kezedben amiben írásban közlöd, hogy állapotos vagy és a magzat egészségére való tekintettel xy dátumtól táppénzen leszel. A papír inkább csak formalitás, a legjobb az lenne ha sikerülne megbeszélnetek és nem haragban válnátok el, mert a korai terhesség kimenetele még nagyon képlékeny.
2013. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!