Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri OKTV-vel kapcsolatos...

Töri OKTV-vel kapcsolatos kérdés (lent)?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de lehet hosszú lesz...szóval ugye Töri OKTV-hez kell írni egy fogalmazást és a következő az előírás: "A pályamunka elkészítésének szabályai:

– A pályamunka terjedelme – az ábrák, az aláírások, az irodalomjegyzék, a tartalomjegyzék leszámításával

– 20-30 gépelt oldal lehet (12-es betűnagyság, 1,5-es sortávolság, 2,5cm margó). A megadottnál kisebb

vagy nagyobb terjedelmű pályamunkákat a versenybizottság nem értékeli.

– A versenyzők törekedjenek a megfelelő stílusra és helyesírásra, mert a versenybizottság ezt is figyelembe

veszi az értékeléskor.

– Az idézetek, ábrák, irodalmi hivatkozások stb. forrásait a tudományos munkákban szokásos módon kell

megjelölni. A forrásjegyzék hiánya esetén a pályamunkát a versenybizottság nem értékeli.

– A pályamunkát nem szükséges beköttetni, kerülni kell a költséges, díszes megjelenítést.

– A pályamunka kizárólag a versenyző önálló munkája lehet. Amennyiben a versenybizottság ennek

ellenkezőjét állapítja meg, a versenyzőt kizárja a verseny résztvevői közül." ...Én írtam egy fogalmazást, ami összesen 34 oldal, DE csak a szöveges rész (tehát tartalomjegyzék és forrás megjelölés nélkül) pontosan 30 oldal...szerintetek ezt elolvassák?....mert ha semmi nem lenne csak a tartalma....tehát mindenféle kép és aláírás nélkül, az úgy csak pontosan 15 oldal lenne...vélemény?...vagy esetleg olyan ember aki ilyen körökben dolgozik és tudja a teendőt...előre is köszönöm a válaszokat :)



2016. febr. 4. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ábrák, az aláírások, az irodalomjegyzék, és a tartalomjegyzék leszámítása után kell lennie 20-30 oldalnak. Nyilván, ha neked pont 30 oldal, akkor az pont jó és még elolvassák. A 31 oldal már necces lenne.
2016. febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De akkor ez nem úgy működik, ahogy mondják? Megnézik,h 34 oldal (mert tartalomjegyzék a 34. oldalon van) és leteszik mert az van bennük,h meghaladta?....tehát ez csak egy ijesztgetés, hogy megnézik, 34 oldal és le is teszik, holott 30 oldal az összes....tehát akkor megpróbálnak minél objektívebbek lenni...igaz?
2016. febr. 4. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

" A pályamunka terjedelme – az ábrák, az aláírások, az irodalomjegyzék, a tartalomjegyzék leszámításával

– 20-30 gépelt oldal lehet (12-es betűnagyság, 1,5-es sortávolság, 2,5cm margó). A megadottnál kisebb

vagy nagyobb terjedelmű pályamunkákat a versenybizottság nem értékeli. "


Ha ezt így megadják, akkor biztos, hogy szigorúan ellenőrzik a terjedelmet, hogy a szabályoknak megfeleljen. Azért ez nem a kerületi angolverseny, hanem OKTV, rangos és színvonalas, ráadásul a felvételibe is beleszámíthat egy jó eredmény, úgyhogy nem lehetnek nem objektívek.

2016. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is most írom a töri OKTV esszém :)

tehát nálad az a baj hogy túl rövid, nem túl hosszú-mert azt írtad, hogy 15 oldal csak a szöveg... csak a szöveg 20-30 oldal- ez van megadva ha jól értelmezem. Az hogy jegyzetekkel együtt mennyi, az mindegy, ha mondjuk az irodalomjegyzéked 5 oldal, és ezért meghaladja az egész a 30 oldalt attól elolvassák ugyanúgy az esszédet! A sima szöveg nem lehet több, kevesebb....

Szerintem még írj hozzá ha 15 oldal a szöveg összesen... Egyébként ilyen sok ábra van benne? 15 oldalnyi? (Lehet hogy félreértettem valamit)

Amúgy sok sikert!!!!

2016. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem értetted félre, hanem én voltam félreérthető...azért ez a 15 oldal nagyon egy minimális szám, mert csak a szöveg 15 úgy ,hogy mindenféle tagolás, bekezdés, sorkizárás nélkül...szóval nekem szerintem elég, mutattam egy tanáromnak, azt mondta,hogy ez pont jó
2016. febr. 8. 21:58
 6/6 anonim válasza:
hát soknak meg biztos nem sok, úgyhogy akkor renden vagy... :)
2016. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!