Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKTV-vel kapcsolatos tapasztal...

OKTV-vel kapcsolatos tapasztalatok, aki volt mar? Mennyit keszultetek ra? Segitett a szaktanárotok valamiben?

Figyelt kérdés
en törire szeretnék menni,de akkor is írjatok ha mas tantárgyból voltatok

2013. jan. 24. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én voltam angolból, sokkal nehezebb, mint az EMELT szintű érettségi. Sokat gyakoroltunk, de nem lett valami jó az eredményem, szóval sajnos nem jutottam tovább.
2013. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!

Én éppen töri OKTV-s vagyok!

Ha szeretnél töriből OKTV-t: Nem tudom hányadik osztályos vagy, de ha tudsz menj Savariára- (országos töriverseny 9. 10. osztály) nagyon jó felkészítő OKTV-re.

Az 1. forduló: nem kell esszét írni, viszont nagyon részletesen kell tudni az anyagot, elsősorban a tk-t, de sokszor mást is....

Lexikális tudás elsősorban, de érteni kell azért az összefüggéseket.

A második forduló első fele esszéírás: 4 esszé-4 óra- 8 oldal. itt az a lényeg, hogy mindent leírj amit a témában tudsz, és koncentrálj az összefüggésekre, a megoldókulcsban nem lesz minden benne- de sose tudni mit akarnak- mert elég nagyok a témák... Én erre úgy készültem, hogy megírtam a korábbi évek esszéit- fenn van mind!

a második felében 20-30 oldalas esszé: sok kutatómunka, meg gépelés...

A döntőben meg kell védeni a pályamunkát, meg ki kell fejteni 1 tételt amit ott kapsz, kérdésekre válaszolni- ez teljesen szóbeli.

És ha 1-10. vagy: 100 pont!!! :)

Az a tanárodtól függ mennyit segít, nekem nem segített, mert nem ért rá... Egyelőre a második fordulón dolgozok.

Én voltam Savarián, ezért tavaly kezdtem komolyan a törit, szerintem kell is, hogy többször átvedd az anyagot, jobban átlátod egy idő után, meg megérted az összefüggéseket- jobban összeáll a történelem...

Tehát a készülést érdemes hamar elkezdeni!

Ha mész akkor sok sikert!!!!! :)

2016. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyos vagy h leírtad:) bár ez a kérdés 2013as,azóta már egyetemre járok :)
2016. febr. 8. 21:54
 4/5 anonim válasza:

jó ég!!!!!!!!!! Ezt hogy csináltam?!

ilyet is csak én tudok.... :)

hát akkor további sok sikert az egyetemhez...:)

2016. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :D de amugy a töri szak maradt angol mellett,csak most már a TDK-n agyalok,nem az OKTV-n :D
2016. febr. 10. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!