Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eötvösbe 86 pontos központi...

Eötvösbe 86 pontos központi felvételivel behívnak szóbelizni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A központi felvételim 86 pontos lett. A jegyeimből hozott pontok 50. Így eléggé esélyes hogy behívnak szóbelizni a budapesti Eötvös József Gimnázumba, nem? Bioszból, kémiából, angolból mi várható? A magánéletről miket kérdezhetnek? Titeket hány ponttal vettek fel? Előre is köszönöm!

2016. febr. 6. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Eléggé valószínű, hogy behívnak.

128-135 között már beszoktak, azért nem árt átszámolni, hogy az ő számításuk szerint is 86 pont-e az a 86, de az max pár pont:)

Én tavaly humánra szóbeliztem, 86 pontos volt a központim, így volt 138 pontom, de matekra csak 134 lett volna (nem jelöltem mást, csak humánt), 10 ponttal jobb lesz a magyarom, a mateknál.

Nekem elsősorban olyan kérdéseket tettek fel, a tantárgyi részen kívül, hogy mi a hobbim? Miért pont humán, miért pont Eötvös? Mi akarok lenni, mi az, amit szeretek a történelemben (az alapján a levél alapján, amit írni kellett)? Miért pont jogász szeretnék lenni, mennyire érdekel a régészet, mi a kedvenc könyvem, mi a hobbim?

Mi érdekel a régészetben, ha nem jogász és nem is régész lennék, mi lennék és miért?

Végül 50 pontos szóbelivel, összesen 188 ponttal 14. lettem ideiglenesen ranglistán, de nem oda mentem:)

2016. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Uh, köszönöm a gyors választ!:)
2016. febr. 6. 15:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Biztosan behívnak szóbelire, én azt mondom :)

A mintafeladatokat nézd át, hasonló feladatok lesznek a szóbelin is.

Magánéletről a hobbijaidat, mi akarsz lenni, ha sportolsz-e, zenélsz-e valamit, akkor arról fognak kérdezni. Esetleg a családi háttér is szóba kerülhet, mikor a Veres Pálnéban mondtam, hogy apám külföldön él, a szüleim elváltak, akkor erről is kérdeztek. És igen, fontos a bemutatkozó levél is, az alapján is kérdezhetnek.

Sok sikert!

2016. febr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent!:)
2016. febr. 7. 17:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szinte 100%, hogy behívnak szóbelizni, én oda járok és a tanárok szerint most alacsonyabb lesz a ponthatár, mint tavaly. A magánéletedről nem fognak kérdezni,mivel központilag tiltott a családi hátteredről kérdezni, bár ezt a Veres Pálné nem tartja be...Az érdeklődési körödről és arról fognak kérdezni, amit a lapra írtál, amit a jelentkezési lappal együtt kell elküldeni. Pl.: Ha írtad, hogy érdekel a művészet, akkor azt kell bővebben kifejtened. A szóbeli tantárgyról annyit,hogy a honlapon lévő mintákat nézd át, kapsz egy tételt azt kell kifejteni. Legfőképpen azt fogják nézni, hogy mennyire tudsz a tanárokkal együtt működve dolgozni, és mennyire tudsz gondolkozni, és nem feltétlenül a tárgyi tudásod. A szóbeli amúgy kb. 1,5 óra ebből fél abból áll, hogy kidolgozod magadnak a tétélt.
2016. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon!:)
2016. febr. 22. 15:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok, már csak egy jó szóbeli kell:)
2016. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap megyek, remelem jol fog sikerulni es bekerulok!:)
2016. febr. 25. 22:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Na felvettek? Hogy érzed magad?
2017. márc. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként kicsit kései válasz, de igen felvettek, és remekül éreztem magam az elmúlt években!:)
2020. ápr. 29. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!