Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor mégis mit tegyek?

Most akkor mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ugye most volt a tárgyfelvétel egy pár napja a Debreceni Egyetemen. Ez mind szép és jó - igaz hogy a "hat" szerverből csak három működött - de nekem mégis mással adódott problémám: mi van olyankor,ha nem tudtam időben jelentkezni egy kötelezően választható tárgyra? Igazából kettő is lett volna,de ez már mellékes... Utána néztem egy kicsit,és kiderült,hogy ezt is ugyanúgy köteles vagyok elvégezni,de ennek ellenére a felvehető helyek száma eléggé szűkös: az egyik tárgyra 20an,a másikra pedig 30an tudtak jelentkezni. Na most,ha már kötelező ezt is elvégezni ( mert ugye ilyenekből is kell egy meghatározott kreditszám) akkor miért nem képesek több férőhelyet biztosítani?! Hiszen ha csak azzal számolok,hogy csak az én szakomon szeretne mindenki jelentkezni,akkor se lenne elég ( tekintve hogy több, mint hatvanan vagyunk),de erre ráadásul más szakosok is jelentkezhetnek. Mégis hogy várhatják el,hogy ezt teljesítsem,ha esélyt sem adnak rá? Vagy ez is mind arra megy ki,hogy minél tovább maradjak ott,minél többet perkáljak nekik? Bosszantó egy dolog ez,és már kissé túlpörgött tőle az agyam,remélem valaki tud olyan választ adni,amiből talán kiindulva eljutok ennek az ügynek az orvoslásáig.

2016. febr. 7. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég egyszerű a megoldás. Kár ezen felhúznos magad. Írsz a To-ra vagy a tantárgy felelőnek egy emilt és létszámbővítést kérsz.

Olyan nincs hogy a kötelezővagy köt.vál kurusra nem fér be valaki, ilyet csak szab. választhatónál tehetnek ahol válszthatsz más tárgyat is és nem befolyásolja egyetemi előmeneteled.

Lehet hogy csak ad.min hiba.

2016. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,holnap első dolgom az lesz,hogy tényleg írok To-nak,és a biztonság kedvéért rákérdezek a tanárnál is,de nem,ez nem hiba volt,nem tettek semmit két napja,hiába próbálok rá jelentkezni,semmi sem történik,csak a szokásos dolgot írja: megtelt a férőhelyek száma... De tényleg,még egyszer köszönöm a választ! :)
2016. febr. 7. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!