Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Agrár szakot érdemes elvégezni?

Agrár szakot érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
A mezőgazdasági mérnöki érdekelne elsősorban. A régióban errefelé jelentős a mezőgazdaság, igaz nincs földünk, és nem vállalkozó családból vagyok, sokan ezzel jönnek csak, hogy enélkül ne menjek erre a szakra, pedig sokan csinálják így. Mennyi esély van mezőgazdasági mérnökként földhivatalba, falugazdász irodába, esetleg élelmiszeripar, termelésirányító, gyümölcsfeldolgozó ipar vonalon elhelyezkedni ezzel a végzettséggel? És ha mesterképzésre megyek azzal nagyobbak az esélyek? Agrármérnök mesterképzés.

2016. febr. 10. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Földhivatalba akarsz dolgozni ? Hogy bírod a bezártságot ? :D full irodai munka, azért durva hidd el nekem, napi 8-9 órát számítógép előtt ülni.

Igazából ha sikerül egy nagy cégnél elhelyezkedned, de azokhoz sokszor 1 diploma kevés, akkor a kereset nem rossz, kapsz laptopot, autót stb... viszont cserébe kb 12 órát dolgozol egy nap.

Igazából tényleg annak érdemes ilyen mezőgazdasági szakra menni akinek otthon van a traktor, néhány száz hektár föld, mert a válalkozó aki nagyba csinálja az is az ő rokonait barátait foglya előnybe részesíteni. Állami széfra nincs, max a nébih-nél tudnál elhelyezkedni, de nem tudom mennyibe vagy az állam ifizetésekkel tisztában, 129 bruttó egy diplomás kezdő fizetése, erre jön a munkáltató által megitélhető hozzájárulás, tehát olyan 155-190 ezer ft között lesz a bruttód elsó pár évbe állami szektorba. Márpedig gyakorlat és ismeretség nélkül nagy esélyel így fogod kezdeni. Van egy ismerősöm 3 diplomával dolgozik a GSD cégnél, tehát tényleg munka melett is tanulnod kell, sokkal többet dolgoznod, nehéz bekerülni. Egyébként én is erdőmérnökként végeztem, és rossz döntés volt mert ismerettség nélkül normális helyre nem tud bekerülni az ember.... Szerintem ez az agrar szak is hasonló.

2016. febr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A munka igazából nem gond, mert ha 12 órát kell dolgozni, akkor annyit, valamit valamiért. A fizetést azt tudom, hogy kezdőként kevés, de munkatapasztalat hiányában megelégszek ennyivel, aztán később csak több lesz. Akkor ezzel karriert nehezen lehet befutni multicégeknél? Olyanra gondoltam, hogy pl van Rauch üzem a közelben, ilyen helyekre nehéz bekerülni ezzel a végzettséggel?
2016. febr. 10. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a környéken feldolgozó üzemek/agrárintegrátorok vannak, akkor lehet elhelyezkedni vele, a kritériumot a mesterképzés sem tudja felülírni.
2016. febr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"a kritériumot a mesterképzés sem tudja felülírni."

Ezt hogy érted?

2016. febr. 10. 12:10
 5/5 anonim ***** válasza:

#4


A legtöbb agrárgazdálkodónál, ahol gyakran "családon belül"/baráti körön belül van egy ember hasonló végzettséggel, akkor az azt fogják felvenni akkor is, ha te magasabb végzettséggel rendelkezel.


Emiatt az ilyen végzettségű embereket az általam korábban említett két csoport foglalkoztatja leginkább, azaz "szintfüggetlenül" más helyre nem nagyon vesznek fel vele. (Ez nem azt jelenti, hogy ott nincs olyan állás, amihez kell az MSC)


Most tekintsünk el, a "tolmács lett, mert beszél felsőfokon 3 nyelvet" és hasonló "pályaváltó" esetektől.

2016. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!