Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulmányi pontszámítás hogy...

Tanulmányi pontszámítás hogy működik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van a duplázás és a másik, aminél az átlagot nézik.

Én mindenképp a duplázási módszert szeretném választani, mert rosszak a jegyeim (már az egyik tárgyamból van előrehozott érettségim, ami jól sikerült, szóval 100% duplázás).


E-felvételin a "középiskolai eredmények" menüpont alatt megadtam az utolsó előtti év évégi jegyeimet (mostani évet majd később kell feltölteni).

Annak ellenére adtam meg a középiskolai jegyeimet, hogy ez a bekezdés világosan leírja, hogy nekem nem kellett volna: "Figyelem! Tanulmányi pontok számítása nem kötelező, amennyiben biztos benne, hogy az érettségi pont kétszerese kedvezőbb az Ön számára, akkor ezt a táblázatot üresen hagyhatja! Amennyiben a táblázatot kitölti, tanulmányi pont akkor is csak abban az esetben lesz számítható, ha a tanulmányi eredményeit a megfelelő középiskolai bizonyítványok oldalainak beküldésével igazolja!"


A kérdés pedig az lenne, hogy a rendszer automatikusan azt a pontszámítási módszert választja amivel több pont kijön majd? Vagy pedig az év végi jegyek és érettségi átlagok alapján fog nekem számolni (mivel megadtam a jegyeimet)!?


2016. febr. 11. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Automatikusan azzal számol, ami neked a kedvezőbb.
2016. febr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Még nem hitelesítettem a jelentkezést, tehát törölni is tudom a jegyeket... és ebben kérnék tanácsot, hogy töröljem őket vagy ne. Ugyanis, ha nem adok meg középiskolai eredményeket, akkor a dokumentumok menüpont alatt eltűnik a "középiskolai bizonyítvány" feltöltésének lehetősége.

A középiskolai bizonyítványra kattintva pedig ír egy érdekes dolgot:

"Figyelem! Mind alapképzésen,osztatlan mesterképzésen, illetve felsőoktatási szakképzésen lehetőség van tanulmányi pontok számítására, ezért külön felszólítás nélkül csatolja a középiskolai bizonyítvány másolatát a jelentkezéshez.

Tehát a jelentkezés benyújtásakor a szükséges bizonyítványoldalakat is csatolnia kell, nem elegendő az eredményeket rögzítenie, hiszen minden eredményt dokumentummal kell igazolni.

A középiskolai bizonyítvány hiánya vagy hiányos benyújtása esetén az Oktatási Hivatal nem köteles hiánypótlás felszólítást küldeni és ebben az esetben tanulmányi pont nem számítható a jelentkező részére.

Ügyeljen arra, hogy amennyiben valamely, a tanulmányi pontok számításához szükséges tárgyból Ön a középiskolai tanulmányai alatt osztályozó vizsgát tett, akkor a bizonyítvány azon oldalát is csatolja, amelyen az osztályozó vizsga osztályzata is szerepel!"


Nem teljesen világos, hogy a középiskolai bizonyítványt kötelező-e feltölteni, még akkor is ha engem csak a duplázás érdekel. Szerintetek se töröljem az év végi jegyeket és töltsem fel a középiskolai bizonyítványt is? Csak mert ha valóban a kedvezőbb pontszámítást választják nekem, akkor ez így biztonságosabb lenne... nehogy a bizonyítvány hiánya miatt sikertelen legyen a jelentkezés.

2016. febr. 11. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges törölni. Hátrányod nem származik belőle, ha otthagyod.
2016. febr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2016. febr. 11. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz sikertelen a jelentkezés a középiskolai bizonyítvány miatt, ez többször, érthetően és világosan, már-már szájbarágósan le van írva. Ennek ellenére felesleges a törléssel foglalkozni, úgyis a legkedvezőbbet számolják.
2016. febr. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!