Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű biológia érettségi...

Középszintű biológia érettségire jelentkezés? SOS?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek szépen!

Szóval az a helyzet,hogy már nem járok iskolába,tavaly érettségiztem, de idén megint érettségizek két tárgyból.

Bioszból nem érettségiztem tavaly, így azt olvastam,hogy aki nem járt előkészítőre,illetve nem érettségizett,annak ugye két tételsora van,egy A és egy B tételsor. Az egyik egy kifejtős,a másik egy gyakorlati feladat.

Na most ehhez elvileg csatolni kell egy nyilatkozatot. Ezt: [link]

És azt írták,hogy csatolni kell a jelentkezési laphoz ezt a nyilatkozatot,különben nem érvényes a jelentkezés. A régi sulimban jelentkeztem,ahol hülyének néztek,mikor rákérdeztem. Azt mondták,hogy ilyen nem létezik,csak tesiből,meg infóból.

Most akkor kell vagy nem? Nem akarok semmi bajt ha már kifizettem.

Remélem érthető a kérdésem!

19L



2016. febr. 12. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem az iskoládnak van igaza. Hol írták, hogy különben nem érvényes a jelentkezés? EZ marhaság. Valami túlbiztosításnak látszik. A jogszabály, amit belinkeltem (miniszteri rendelet) egyértelműen kimondja, hogy így kell érettségizned. EZ nem függhet attól, hogy tudomásul veszed-e írásban. Ugyanakkor az érettségi vizsgaszabályzat egyáltalán nem tartalmaz ilyen szabályt, hogy ezt a papírt le kéne adnod. Szóval teljesen érvényes. Különben is, a jelentkezés elfogadásáról az igazgakezésed.

2016. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rossz a gépem, rettentően be van lassulva, és nem vettem észre, hogy lefagyás közben elnyelte a gépelésem egy részét.



Különben is, a jelentkezésed elfogadásáról az igazgató dönt, és ha ő elfogadta, akkor OK. Mondtam három okot, hogy mitől érvényes a jelentkezésed.

2016. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mégsem volt olyan SOS?
2016. febr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!