Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek elolvasni a Kőszívű...

Minek elolvasni a Kőszívű ember fiait?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok 7.es és nem értem miért kell ezt elolvasni. A könyv van már vagy 150 éves és csak szenvedés az egész (mármint olvasni). Ráadásul tuttommal Jókai nem is ennek a korosztálynak szánta ezt a könyvet hanem inkább a 40es nek. Na mindegy csak még jobban felidegesítem magam.

2016. febr. 13. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok érzésre felesleges dolgot kell majd még megcsinálnod az életben. Az állami oktatás maga a katasztrófa, Isten hozott benne! N31 (ui: nekem sem tetszett, és most sem tetszik, hiába szánta az én korosztályomnak. Unalmas.)
2016. febr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ :)
2016. febr. 13. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Az összes kötelező olvasmányom közül (volt pedig jó néhány), talán ha 3-4-et olvastam el. Jelenleg egyetemen tanulok, és nincsenek kötelező olvasmányaim :D. Szerintem teljesen felesleges magát a művet elolvasni, úgyis az elemzését kérdezik, azt meg pár óra alatt meg lehet tanulni.
2016. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azt sem olvastam, el sőt a kötelezők 90%-át sem.

És itt vagyok, most fejezem be az osztatlan egyetemi szakomat... Büszke vagyok -e erre? Nem igazán érdekel. Mai fejjel lazán elolvasom az Aranyembert, és a többi régi könyvet, sőt Dosztojevszkij műveit is elolvastam. De nem általánosban és középiskolában, amikor horror volt az egész...

2016. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!